Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Gimnazjaliści sami organizują koncert

Oferta spędzania wolnego czasu dla młodzieży w Pyrzycach jest praktycznie zerowa. Takie opinie można usłyszeć od prawie każdej młodej osoby spotkanej na ulicach naszego miasta. Działalność kulturalna Pyrzyc w dużej mierze ogranicza się do weekendowego kina, a jedyną bezpłatną ofertę posiada szkoła muzyczna. Nie dziwi więc to, że gimnazjaliści postanowili wziąć sprawy we własne ręce i zorganizować koncert.

Wspólnie z Radą Rodziców uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie postanowili zorganizować koncert. Nie od dziś bowiem wiadomo, że pyrzycka oferta kulturalna dla młodych ludzi jest po prostu uboga. Z przeprowadzonej w szkole ankiety wynikło, że największym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej cieszy się hip-hopowy zespół „Najlepszy przekaz w mieście”. – Teksty tego zespołu mają głębokie przesłanie, lepsze od innych zespołów hip-hopowych. – mówi jedna z uczennic szkoły.

Koszty organizacji występu nie są niskie, ale zapał jaki towarzyszy zarówno rodzicom, jak i uczniom daje nadzieje na to, że wreszcie w Pyrzycach zostanie zorganizowane coś, co przyciągnie młodych ludzi. – Są to koszty rzędu 7,5 tysiąca złotych. – mówi Anna Prokop, przewodnicząca Rady Rodziców szkoły. Kilka tygodni temu na pyrzyckich ulicach można było spotkać uczniów szkoły, którzy sami upiekli ciasta i je sprzedawali. Zebrane w ten sposób 850 złotych zostanie wspomoże realizację projektu. Pozyskano również fundusze od różnych sponsorów oraz napisano projekt na przyznanie mikrodotacji z Koszalińskiej Agencji Rozwoju. Niestety, nie został zaakceptowany. Obecnie na organizację koncertu brakuje jeszcze około 5 tysięcy złotych.

Tak oto organizuje się wydarzenia o charakterze kulturalnym w liczącym trzynaście tysięcy mieszkańców mieście powiatowym. Czy wynika to z braku pomysłu na życie społeczne Pyrzyc? Pytanie to pozostawiam bez odpowiedzi, do rozważenia każdemu czytelnikowi. Natomiast wszystkich, którzy mogliby wspomóc działania młodych, będących przyszłością Pyrzyc ludzi zachęcamy do wsparcia akcji.

Related posts

Kuchenna poezja i lokalni przedsiębiorcy w „Życiu”

Admin

Święta w policyjnej statystyce

Admin

Kino wakacyjne w PDK

Admin
Wczytywanie....