Express Pyrzycki
PowiatRegion

Dwóch kandydatów na starostę

Trwają wybory nowego starosty i zarządu powiatu pyrzyckiego.

Nowa koalicja rządząca zgłosiła Stanisława Stępnia na stanowisko starosty, czyli przewodniczącego Zarządu Powiatu. Stanisław Stępień był już starostą w pierwszej kadencji (1998-2002). Wcześniej pełnił między innymi funkcję burmistrza Pyrzyc, wójta Przelewic oraz jeszcze przed 1989 rokiem naczelnika miasta i gminy Pyrzyce. Po 1989 roku należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, obecnie zaś reprezentuje w radzie Prawo i Sprawiedliwość.

 

– Każdy go na tej sali zna. (…) Sięgnął aż po stanowisko szefa Agencji Nieruchomości Rolnych w naszym województwie. (…) Myślę, że kandydat spełni oczekiwania i pozwoli, aby ten pyrzycki powiat rozwijał się. – przedstawiał kandydaturę Stanisława Stępnia przewodniczący rady i prezes pyrzyckiego PSL Ryszard Berdzik.

 

Drugim kandydatem został dotychczasowy starosta Kazimierz Lipiński, który został zgłoszony przez Mirosława Bitenca. Stwierdził, że kandydatura jest znana i była już wcześniej przedstawiana, więc nie trzeba jej przedstawiać.

 

Powołano też komisję skrutacyjną: Jana Jawoskiego i Michała Łuszczyńskiego z PiS, Artura Pniewskiego z listy Skutecznego Samorządu oraz Jana Chmielewskiego wybranego z list Platformy Obywatelskiej i Ariela Ostolskiego z list SLD Lewica Razem.

Related posts

Express Lokalny 6/2021

Admin

Policjanci zatrzymali 23-latka jadącego kradzionym Audi

Admin

Jedna osoba nie żyje. Droga zablokowana. (aktualizacja)

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.