Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Dwie rozprawy Olecha

Z udziałem burmistrza Pyrzyc jako oskarżyciela odbyły się ostatnio dwie rozprawy sądowe: pierwsza wytoczona redaktorowi naczelnemu „Pulsu Powiatu” – Ryszardowi Tańskiemu i druga, w której oprócz R. Tańskiego skarżył również Ryszarda Grzesiaka – przewodniczącego Rady Miejskiej.

Marek Olech pozwał w trybie wyborczym Ryszarda Tańskiego za publikację w bieżącym numerze „Pulsu Powiatu” artykułu pt. „Burmistrz na cukierku”, w którym można przeczytać o cukierkach rozdawanych przez Olecha. Sąd Okręgowy w Szczecinie oddalił zarzuty skierowane przeciwko Tańskiemu.

Odbyła się również druga rozprawa, którą burmistrz oprócz redaktorowi naczelnemu „Pulsu Powiatu” wytoczył także przewodniczącemu Rady Miejskiej. Przypomnijmy, że sprawa dotyczyła anonimu pracowników Magistratu dotyczącego warunków pracy w urzędzie. Poinformował o nim w czasie sesji przewodniczący Grzesiak, a list został opublikowany w „Pulsie Powiatu”. Oskarżyciel żądał kary więzienia oraz zadośćuczynienia na cel społeczny. Tłumacząc się nagłym pogorszeniem stanu zdrowia Olech się jednak nie pojawił. – Sąd dokonał sprawdzenia i okazało się, że ta informacja była załatwiona w sposób niezgodny z prawem. Jeśli ktoś się nagle źle poczuł, to powinien od lekarza sądowego otrzymać zwolnienie, bądź znaleźć się w jednej z instytucji działających na naszym terenie, m.in. na izbie przyjęć Szpitala Powiatowego w Pyrzycach. Sąd po sprawdzeniu wydał wyrok umarzający postępowanie. – mówi Ryszard Grzesiak.

Burmistrzowi przysługuje teraz 7 dni na zażalenie na tą decyzję.

Related posts

Uroczyste poświęcenie w Pyrzycach

Admin

104 na godzinę przez Mielęcinek

Admin

„Zmiana pokoleniowa jest potrzebna” – rozmowa z Justyną Łyjak (wideo)

Admin
Wczytywanie....