Express Pyrzycki
Sport

Co nas czeka w tej rundzie?

Pierwszy mecz rundy wiosennej w regionalnej okręgówce już za nami. Sokół Pyrzyce zremisował z Mieszkiem Mieszkowice 1-1. Jakie zmiany zaszły w drużynie i co nasz czeka w tej części sezonu?

Co było?

Dwunaste miejsce w tabeli, to spore rozczarowanie dla kibiców Sokoła. Niska pozycja spowodowana jest, podobnie jak we wcześniejszych latach słabym atakiem. W całej lidze tylko Mieszko strzeliło mniej bramek. Mimo wielu stwarzanych sytuacji, ciągle bramkuje skuteczności. Potwierdza to mecz z Mieszkiem, w którym Pyrzyczanie mieli 4 stuprocentowe sytuacje, z których wykorzystali tylko rzut karny. W poprzedniej rundzie w ataku grali: Dubik, Zaborowski, Mikuła, Langowski. O ofensywnych pomocnikach, nie będę wspominał, bo było ich zbyt dużo. Nic to jednak nie daje, bo nasz zespół w 15 meczach zeszłej rundy, zdobył tylko 21 bramek.

Obrona, mimo że równie często grała w innym składzie, prezentuje się solidnie. 23 stracone bramki, to 6 wynik w lidze. Nie ulega więc wątpliwości, że największym problemem Pyrzyckiej drużyny jest niewykorzystywanie sytuacji. Jaka jest na to recepta?

Co jest?

Trener Piotr Kaczyński, w czasie zimowej przerwy przesunął do ataku Tomka Maćkowiaka. Do tej pory, środkowego obrońcę. Wariant, z wysokim i silnym zawodnikiem z przodu zdawał egzamin w sparingach. Maćkowiak strzelał bramki. Przeciwko Polonii Giżyn zaliczył nawet hat-tricka. W pierwszym meczu rundy, w ataku zagrał tylko pierwsze 45 minut, w 20 minucie pomylił się w sytuacji sam na sam. W drugiej części, wyszedł już jako obrońca, bo Sokół nie radził sobie z tyłu. Nie wiadomo czy trener Kaczyński będzie stawiał na Maćkowiaka w ataku, wydaje się jednak, że warto próbować, bo wariant ten może wypalić.

Nie sprawdziło się jednak ustawienie w obronie, z Kamilem Malinowskim i Filipem Kobiereckim na środku. Młodzieżowiec Sokoła, zdecydowanie lepiej wygląda na boku obrony, a to z kolei nasuwa pytanie, kogo postawić na środku obok Kamila Malinowskiego? Jeśli trener nie znajdzie innego rozwiązania niż Maćkowiak, okaże się, że zespół będzie musiał grać innym ustawieniem, niż w okresie przygotowawczym.

Co  będzie?

Przed piłkarzami z Pyrzyc trudny mecz z Unią Dolice. Wielką niewiadomą jest ustawienie i skład Sokoła. Bo choć było widać w starciu z Mieszkiem przebłyski naprawdę dobrej gry, to niestety była ona przeplatana ze słabą, brakuje też Sokołom skutecznego wykończenia akcji. Dlatego może warto spróbować przesunąć Mateusz Zielińskiego na środek obrony, by w pełnym wymiarze czasowym sprawdzić Maćkowiaka z przodu. Pamiętać też trzeba, że  pierwszy mecz rundy, na ławce zaczął Sebastian Mikuła, który wybrany został piłkarzem roku w regionalnej okręgówce. Możliwości jest więc dużo, niewiadomą pozostaje natomiast, kogo wybierze trener, i czy wybór ten okaże się słuszny.

 

Related posts

Dobra końcówka Sokoła

Wiktor Stankiewicz

Tenisowe mistrzostwa szkół podstawowych

Admin

Terminarz rozgrywek Sokoła Pyrzyce

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.