Express Pyrzycki
PolicjaPyrzyceRegion

Ciągnikiem uderzył w „malucha”

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który spowodował kolizję drogową jadąc ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami. 46 – latek kierował zestawem pojazdów, które nie posiadały aktualnych badań technicznych.

Dzisiaj tj. 11.08 w godzinach rannych policjanci ruchu drogowego pyrzyckiej komendy zostali skierowani przez oficera dyżurnego na ul. Żwirki i Wigury w Pyrzycach, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem zestawu rolniczego i samochodu osobowego.

Na miejscu zdarzenia w trakcie wyjaśnień dotyczących okoliczności kolizji, policjanci wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu u mężczyzny.               

Jak ustalono 46 – latek, mieszkaniec powiatu pyrzyckiego przywiózł w takim stanie dwie przyczepy zboża do miejscowego skupu. Po przyjeździe chcąc sprawdzić czy zmieści się za skrzyżowaniem zespołem pojazdów w celu zajęcia kolejki, zatrzymał się i wysiadł z ciągnika po czym pojazd stoczył się i uderzył w zaparkowanego Fiata 126P. W trakcie interwencji okazało się również że, ani ciągnik ani przyczepy nie posiadają aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali na miejscu prawo jazdy kierującego oraz dowody rejestracyjne zespołu pojazdów.  46 – latek również został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

 Po wytrzeźwieniu mężczyźnie przedstawiony zostanie zarzut: prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i w trybie przyspieszonym stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.      

  

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska

KPP w Pyrzycach

Related posts

Sprostowanie

Admin

Nowe odkrycia w farze pokazane wszystkim chętnym

Admin

Msza Święta z symbolami ŚDM (Galeria)

Admin
Wczytywanie....