Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Chrystus zmartwychwstał! (FOTO)

Już w sobotni wieczór słowami „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!” katolicy rozpoczęli obchody najważniejszych dla chrześcijan świąt – Wielkiej Nocy. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się w sobotę o godzinie 19:00, natomiast już w niedzielę o świcie wokół kościoła przeszła procesja ogłaszająca zmartwychwstanie Chrystusa.

Wielka Sobota w tradycji kościoła jest drugim, po Wielkim Piątku dniem w którym nie odprawia się mszy, bowiem wieczorna liturgia otwiera już obchody świąt wielkanocnych. Ta w Pyrzycach rozpoczęła się o zachodzie słońca od poświęcenia ognia. Po wniesieniu go do kościoła odśpiewane zostało orędzie wielkanocne, po którym odbyła się liturgia słowa, której starotestamentowe teksty czytała młodzież. Po uroczystym odśpiewaniu „Chwała na wysokości Bogu” nowotestamentowe czytanie czytał przedstawiciel rodziców LSO. Ewangelię zwiastował i homilię wygłosił ks. Michał Kłos TChr.

W trakcie liturgii chrzcielnej pobłogosławiono wodę i odśpiewano litanię do Wszystkich Świętych. Wierni odnowili także swoje przyrzeczenia chrzcielne. Już pod koniec mszy życzenia wielkanocne zgromadzonym złożył proboszcz parafii – ks. Zbigniew Rakiej TChr.

 

Pierwsza msza Niedzieli Wielkanocnej została odprawiona o świcie. Po ogłoszeniu wiernym zmartwychwstania Chrystusa wokół kościoła przeszła procesja, która rozpoczęła się tradycyjną pieśnią „Wesoły nam dzień dziś nastał”. Zakończyła się ona hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”. Wielkanocne słowo do parafian wygłosił proboszcz.

Related posts

Sąd nie zgodził się z wojewodą w sprawie Przelewic

Admin

Panorama Pyrzycka – 8 września 2014

Admin

Marzena Podzińska: Sytuacja w OSiRze jest przerażająca

Admin
Wczytywanie....