Express Pyrzycki
PowiatRegion

Całkiem nowy wóz – takich samochodów w salonach się nie kupi!

Strażacy z Tetynia doczekali się nowego wozu strażackiego. Chociaż już stoi on w tamtejszej remizie, to oficjalne przywitanie odbędzie się 17 grudnia. Nowy pojazd na który czekano już pewien czas z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Prezentuje się elegancko, dumnie i okazale. Pewne jest jedno – takiego pojazdu w salonie się nie kupi, chociaż jest nowo wyprodukowany. 

W roku 2015 Prezydium Zarządu Wojewódzkiego podjęło decyzje o przystąpieniu do projektu pod nazwą „Wsparcie systemu ratownictwa w Województwie Zachodniopomorskim poprzez zakup 17 samochodów oraz wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych”. W marcu 2016 roku podpisano umowę partnerską  W roku 2015 Prezydium Zarządu Wojewódzkiego podjęło decyzje o przystąpieniu do projektu pod nazwą „Wsparcie systemu ratownictwa w Województwie Zachodniopomorskim poprzez zakup 17 samochodów oraz wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych”. W marcu 2016 roku podpisano umowę partnerską z jednostkami w celu realizacji w/w projektu.  Kolejnym krokiem było złożenie wniosku do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego zakupu fabrycznie nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją ograniczenia skażeń dla jednostek OSP, w tym dla jednostki OSP w Tetyniu i OSP w Brzesku.

Złożony wniosek został zaopiniowany pozytywnie i w listopadzie 2016 r. została podpisana umowa na dofinansowanie zakupu samochodów. W związku z tym, że otrzymane dofinansowanie nie było wystarczające na zakup nowych samochodów w dniu 22 grudnia 2016 r. złożono wniosek o dofinansowanie zadania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W dniu 29 grudnia 2016 r. Rada Gminy Kozielice podjęła uchwałę w sprawie przesunięcia środków w budżecie Gminy Kozielice na rok 2017, w którym zabezpieczono kwotę 200 000 zł na zakup samochodu. W lutym 2017 roku podpisano umowę dotacji zgodnie, z wcześniej złożonym wnioskiem, z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, na wnioskowaną kwotę. Droga formalna na tym etapie została zakończona i pozostało nam tylko oczekiwać na informację kiedy wymarzony samochód będzie można odebrać.

Na ten dzień czekano z niecierpliwością – 28 listopada 2017 r. otrzymano informację, że 30 listopada przygotowano samochód do odbioru technicznego w Kielcach.Delegacja strażaków udała się w podróż do Kielc aby dopełnić formalności. 1 grudnia 2017 r. samochód został zarejestrowany w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach. Druhowie z OSP w Tetyniu udali się w długą podróż po samochód do Kielc i w dniu 4 grudnia 2017 w godzinach wieczornych nowy nabytek jednostki wjechał do Tetynia, gdzie został bardzo uroczyście powitany.

Nowy samochód prezentuje się, jak sami Państwo widzą, bardzo efektownie, w skład samochodu wchodzi również 6 kompletów wyposażenia, na które składają się: ubrania specjalne, buty, chełmy, komplety bielizny, rękawice i latarki. Decyzją członków jednostki postanowiono, że nowy nabytek będzie nosił imię WIESŁAW, na cześć wieloletniego druha Wiesława Różyckiego, który zarówno w jednostce jak i w zarządzie pełnił wielorakie funkcje. Cały proces ubiegania się o środki na zakup samochodu i załatwiania formalności koordynował druh Dariusz Guszczenko, który został wyznaczony przez Zarząd OSP w Tetyniu.

Tekst otrzymany od OSP Tetyń

Wstęp autorstwa redakcji

Related posts

„Więcej urzędników, niż pracy”

Admin

Młodzież obradowała

Admin

Pyrzyczanka walczy o tytuł „Bloga Roku”

Admin
Wczytywanie....