Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Były burmistrz skazany za nieprawidłowości przy wyborach w 2010 i 2014 roku

Były burmistrz Pyrzyc skazany w tzw. Aferze alkoholowej. W czwartek sąd wobec Jerzego Marka O. orzekł karę łączną roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Były burmistrz nie będzie też mógł zajmować przez pięć lat stanowisk wójta, burmistrza lub prezydenta miasta oraz musi zapłacić 1100 złotych kosztów sądowych.

Jerzy O. oskarżony był o udzielenie korzyści majątkowych przed II turą wyborów samorządowych w roku 2010 oraz nakłanianie członków komisji wyborczych w II turze wyborów w 2014 roku do bezprawnego informowania go o frekwencji, wynikach wyborów i osobach uprawnionych do głosowania, które jeszcze brały udziału w wyborach.  Za pierwszy czyn sąd wymierzył karę pół roku pozbawienia wolności, zaś za drugi półtorej roku pozbawienia wolności i orzekł łączną karę roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Ani były burmistrz, ani jego obrońca nie stawili się na ogłoszeniu wyroku. Winnymi uznano również oskarżonych członków komisji wyborczych, którzy przekazywali Jerzemu O. informacje, pośredników w przekazywaniu alkoholu, urzędniczkę, która nieprawnie wystawiała pełnomocnictwa do głosowania oraz osoby, które przyjęły alkohol od Jerzego O. i osoby, które posługiwały się nieprawnie wydanymi pełnomocnictwami.

(ps)

 

Related posts

Kandydat na Strażaka Roku: Roman Zubik – OSP Lipiany

Admin

Transmisja Mszy Świętej

Admin

65 kilogramów tytoniu bez akcyzy. 52 tysiące złotych straty!

Admin
Wczytywanie....