Express Pyrzycki
PowiatRegion

Brzeska szkoła pod patronatem Uniwersytetu Szczecińskiego

2-go marca, punktualnie o 7:45 klasy II i IV wyruszyły na wycieczkę naukowo-integracyjną do Szczecina. Plan wycieczki był bardzo napięty – tym bardziej cieszymy się, że wszystkie punkty udało się zrealizować.

Punktem startowym naszej wyprawy był WYDZIAŁ MATEMATYCZNO – FIZYCZNY UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO. Dzięki podpisanej przez Panią Dyrektor umowie o współpracy, Nasi Uczniowie mogli się rozgościć w pracowniach fizyki oraz matematyki US. Tam, w fascynujący świat nauk ścisłych wprowadzili uczniów dr Tadeusz Molenda (fizyka) oraz prof. US dr hab. Małgorzata Makiewicz (matematyka).

Na zajęciach z fizyki Uczniowie dowiedzieli się m.in. czy szybciej zjedziemy z górki zimą na sankach czy latem na rowerze? Czy rozmiar koła w rowerze wpływa na prędkość? Czy szybciej zjedziemy na sankach z kolegą czy samodzielnie? A może to bez znaczenia i prędkość będzie taka sama?

Jeszcze ciekawsza okazała się lekcja matematyki. Uczniowie deszyfrowali wiadomości, puszczali matematyczne bańki mydlane, pracowali metodą origamii, tworzyli matematyczny dywan, grali w kółko i krzyżyk w przestrzeni oraz tworzyli bryły obrotowe wykorzystując mikser kuchenny.

Na zakończenie wizyty, Pani profesor Małgorzata Makiewicz zaprosiła Nas na bardzo aromatyczną – matematyczną herbatkę i jak to ma w zwyczaju, rozdała Uczniom upominki. Każdy dostał kalendarz „Matematyka w obiektywie 2018” jako zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie” oraz przesympatyczne, matematyczne zakładki do książek. Tomek Domszy (klasa II) i Roksana Piska (klasa IV) dodatkowo – za swoją wiedzę – zostali nagrodzeni książkami.        

            Pełni matematyczno-fizycznych inspiracji przespacerowaliśmy się Alejami Jana Pawła II aby zaraz po przerwie obiadowej rozpocząć zabawę w Warsztatowni. KIDS Escape Room okazał się wisienką na torcie. Uczniowie przez godzinę kreatywnej zabawy rozwiązywali zagadki logiczne i wykorzystywali wyobraźnię. Nie zabrakło emocji i śmiechu. Po zabawie w Escape Room’ie Uczniowie samodzielnie wykonali „łapacze snów”, które zabrali ze sobą na pamiątkę. Do Brzeska wróciliśmy ok. 16:00 już planując następne spotkanie z Uniwersytetem.

Opiekunowie: Agnieszka Urbaniak, Urszula Mierzwiak

Related posts

Województwo wspiera renowację murów obronnych

Admin

Spłonął kubeł na używaną odzież

Admin

Uwaga na złe warunki pogodowe

Admin
Wczytywanie....