Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Boże Ciało – procesje w Pyrzycach

Już jutro uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej popularnie zwana Bożym Ciałem. Święto to jest dniem wolnym od pracy, a wierni kościołów katolickich uczestniczą w tradycyjnych procesjach ulicami miast i wsi. Gdzie w tym roku przejdą procesje w Pyrzycach?

W Boże Ciało odbywają się tradycyjne procesje eucharystyczne. Charakteryzują się one przejściem do czterech ołtarzy. Przed monstrancją z Najświętszym Sakramentem wierni niosą feretrony z wizerunkami świętych, sztandary oraz chorągwie. W pyrzyckich parafiach procesje przejdą około południa.

U księży chrystusowców, w parafii pw. św. Ottona o godzinie 10.30 odprawiona zostanie rozpoczynająca uroczystości Msza Święta. W jej trakcie nie zostanie wygłoszone kazanie. Procesja z kościoła wyjdzie około godziny 11.00 i przejdzie ulicami 1-go Maja, placem Wolności, Dąbrowskiego, Bankową i Kilińskiego. Pierwszy ołtarz tak jak w ubiegłym roku będzie zbudowany na wysokości sklepu jubilerskiego przy ul. 1-go Maja, drugi na schodach Pyrzyckiego Domu Kultury, trzeci w czatowni przy ul. Dąbrowskiego, a ostatni przy Urzędzie Miejskim.

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej świętowanie rozpocznie Mszą Świętą o godzinie 11.00. Po niej procesja przejdzie ulicami: Górną, Rolną, Poznańską i Staromiejską.

Related posts

18-miesięczne dziecko w szpitalu. Matka i jej konkubent zatrzymani

Admin

Sukces pyrzyckich OttoNutek (galeria)

Admin

Referendum: W Pyrzycach poniżej 10%

Admin
Wczytywanie....