Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Bez konkretów i z wylaną kawą – pierwsza konferencja za nami

Komitet wyborczy obecnego burmistrza zorganizował 24-go września pierwszą konferencję prasową. Jak jednak okazało się na miejscu – przewidziano jedynie prezentację kandydatów, nie było natomiast miejsca na pytania dziennikarzy. Ostatecznie po usilnych staraniach mediów burmistrz zdecydował się odpowiedzieć na kilka z nich.

W czasie konferencji komitet zaprezentował swoje hasła. Przedstawiono też kandydatów do Rady Miejskiej, czy jak to niektórzy z nich się określili „startujących do Urzędu Miejskiego”. Jednak na samym początku rozgorzała dyskusja między Ryszardem Tańskim z „Pulsu Powiatu”, a Markiem Olechem dotycząca znaczenia słowa „briefing” i sensu przeprowadzania konferencji, na której dziennikarze nie mogą oficjalnie zadawać pytań. W czasie prezentacji poznaliśmy założenia polityki burmistrza, zabrakło jednak konkretów – programu wyborczego zarówno kandydata na burmistrza, jak i kandydatów na radnych. Po prezentacji ostatecznie Olech zdecydował się odpowiedzieć na kilka pytań. Nie można ich było jednak zadawać kandydatom do Rady Miejskiej.

Cała konferencja zakończyła się bardzo niefortunnie. Zawartość filiżanki z gorącą kawą wylądowała na Piotrze Ćwiklińskim z „TV Aura”. My, jako redakcja „Życia Pyrzyc” i „Pyrzyc 24” chcąc pokazać jedynie suche fakty nie odnosimy się do zaistniałej sytuacji. Liczymy w tej sprawie na zrozumienie czytelników.

Related posts

Utonięcie na tamie

Admin

101 km/h w Mielęcinku. Kolejne prawko zabrane

Admin

Bartłomiej Królikowski zaprzysiężony (WIDEO)

Admin
Wczytywanie....