Express Pyrzycki
PowiatRegion

Berdzik do odwołania?

Nie ma wakacji w lokalnej polityce. Opozycja w Radzie Powiatu Pyrzyckiego złożyła 5 lipca wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady, której tematem ma być odwołanie z funkcji przewodniczącego Ryszarda Berdzika z PSL. Sprawa wywołała burzę, a na reakcję drugiej strony nie trzeba było długo czekać.

Z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu wystąpili radni związani z opozycją: Mirosław Bitenc, Janusz Budynek, Walenty Darczuk, Kazimierz Lipiński i Artur Pniewski. W trakcie obrad chcą odwołać z funkcji Ryszarda Berdzika, który przewodniczącym rady został po wyborach samorządowych w 2014 roku. Opozycja zarzuca R. Berdzikowi, że nie radzi sobie z wypełnianiem obowiązków przewodniczącego rady. – Pan Ryszard Berdzik wprowadza zamieszanie m.in. wita tych, których nie ma na sesji. Podczas obrad nie poświęca wystarczającej uwagi na pytania kierowane do Starosty, czy adresat udzielił wystarczającej odpowiedzi, a często, czy w ogóle odpowiedź miała miejsce. – czytamy w uzasadnieniu do wniosku. W piśmie pojawiają się także zarzuty o stronniczość, komentowanie wypowiedzi radnych oraz problemy z prawidłowym liczeniem głosów podczas głosowań.

Dodatkowo również, chociaż nie wchodzi to w skład obowiązków przewodniczącego, ale jak stwierdzają autorzy wniosku jest dobrą tradycją, przewodniczący bardzo rzadko bierze udziały w wydarzeniach, na które jest zapraszany. – Psuje (to – dop. red.) wizerunek Rady Powiatu Pyrzyckiego, a nam radnym, wnioskodawcom niniejszego wniosku przynosi po prostu wstyd. – piszą wnioskodawcy.

Na wniosek odpowiedział już klub radnych PSL w Radzie Powiatu. – Ostatnim, czego nasz powiat teraz potrzebuje, są polityczne przepychanki, które z codziennymi sprawami naszych obywateli nie mają nic wspólnego. – czytamy w oświadczeniu. W opinii członków klubu oraz jak czytamy mieszkańców, z którymi jego członkowie rozmawiają Ryszard Berdzik jest osobą przyjaznego usposobienia i o wysokiej kulturze osobistej oraz sprawnie prowadzi sesje i godnie reprezentuje radę. – Apelujemy do naszych Kolegów radnych, porzućmy wojownicze nastroje i usiądźmy do wspólnego stołu w dyskusji na temat realnych problemów naszego powiatu. – piszą radni PSL. Zapowiedzieli też, że w przypadku głosowania nad odwołaniem ich klub będzie przeciwko wnioskowi.

Z poparciem wystąpił również prezes powiatowy partii – Olgierd Kustosz. – Nie prowadzi obrad w zaborczy sposób, nie odbiera głosu, nie ogranicza praw radnych, przeciwnie: zachęca do dyskusji, przyjaźnie odnosi się do inicjatyw radnych. Jestem dumny, że Radę Powiatu Pyrzyckiego reprezentuje osoba tak godna. – pisze w swoim oświadczeniu. Prezes ugrupowania, który jednocześnie jest radnym Sejmiku Wojewódzkiego negatywnie odnosi się do wniosku – Z przykrością stwierdzam, że niektórzy radni naszego powiatu zamiast zająć się poważnymi sprawami zajmują awanturnictwem politycznym. -czytamy.

Related posts

Pożar w Żabowie

Admin

The top street style trends of spring 2018 fashion month

Admin

Starosta Lipiński

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.