Express Pyrzycki
LipianyPowiatRegion

Będzie asfalt na Myśliborskiej

Województwo zachodniopomorskie przeznaczy środki na remont ulicy Myśliborskiej w Lipianach. Bardzo prawdopodobne, że wyasfaltowaną drogą pojedziemy już pod koniec obecnego roku.

Gdyby zrobić sondaż wśród mieszkańców Lipian i okolic na najbardziej potrzebną inwestycję drogową z pewnością na samym szczycie takiego plebiscytu znalazłaby się ul. Myśliborska. Od lat ten blisko dwukilometrowy odcinek znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Dla kierowców szczególnie uciążliwe są zapadliska drogowe w okolicy przepustów na rzece Myśla i na Kanale Czarnym. Przez wiele lat zarządcą drogi był powiat pyrzycki, jednak inwestycja swoją skalą znacznie przekraczała jego możliwości. Myśliborską poruszał się przez ten okres najcięższy transport, ponieważ z brukowej głównej arterii miasteczka mogły korzystać jedynie pojazdy o wadze poniżej 9 ton. Od 1 stycznia tego roku blisko dwukilometrowy odcinek ulicy przy lipiańskim cmentarzu trafił pod zarząd województwa.
– Przede wszystkim chciałbym podziękować mieszkańcowi Lipian, wicestaroście Bartłomiejowi Królikowskiemu, za którego namową i determinacją złożyłem wniosek o remont. Ta inicjatywa lokalna jest bardzo potrzebna dla mieszkańców, bo jest to taka mała obwodnica tego pięknego miasteczka, jakim są Lipiany. – mówił na okolicznościowej konferencji radny sejmiku Olgierd Kustosz. – Mam nadzieję, że niedogodności, które odczuwają mieszkańcy przejeżdżający tą drogą, za kilka miesięcy będą już historią. Przeznaczyliśmy na tę inwestycję blisko 900 tys zł. Inwestycję planujemy zrealizować w tym roku, w tej chwili znajdujemy się na etapie procedury przetargowej. – mówił podczas konferencji prasowej wicemarszałek Jarosław Rzepa.
– Remont ulicy Myśliborskiej był moją wielką ambicją. To powód dziesiątek rozmów, lobbowania, poszukiwania rozwiązań. – stwierdził wicestarosta B. Królikowski.

Więcej o remoncie ul. Myśliborskiej przeczytacie w najnowszym „Życiu Pyrzyc”

Related posts

Piwo w pyrzyckich parkach? Może, ale tylko na imprezy rozrywkowe

Admin

Nowy zarząd czy nowe wybory?

Admin

Skutki wichury w pyrzyckiem

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.