Express Pyrzycki
Artykuł sponsorowanyPomorze Zachodnie

Będą dodatkowe środki dla przedsiębiorców

Jak informuje Urząd Marszałkowski, jeszcze w czerwcu zostaną uruchomione dodatkowe środki z RPO na pomoc dla przedsiębiorców i placówek medycznych z Pomorza Zachodniego. Fundusze te pozwolą na dodatkową pomoc dla gałęzi gospodarki dotkniętych epidemią.

Mikroprzedsiębiorstwa i małe firmy będą mogły wnioskować o bezzwrotne granty na sfinansowanie kapitału obrotowego w wysokości 7-160 tysięcy złotych. Wszystko będzie zależało od wielkości firmy i okresu finansowania. Mają one pozwolić na pokrycie kosztów bieżącej działalności i co ważne – będą rozliczane w uproszczony sposób. Na ten cel przeznaczone zostanie aż 50 milionów złotych. Firmy średnie o podobną pomoc będą mogły zwrócić się do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. – Otwarta postawa Komisji Europejskiej pozwala nam przeznaczać unijne pieniądze wszędzie tam, gdzie są one najbardziej potrzebne i wypełnią te obszary, gdzie nie trafia wsparcie rządowe. Filarami Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego od początku było wsparcie dla ochrony zdrowia i oraz pomoc dla regionalnej gospodarki. – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Kolejne środki będą także przeznaczone na ochronę zdrowia. Dzięki nim wszystkie jednostki ochrony zdrowia oraz jednostki ratownicze, które uczestniczą w zwalczaniu COVID-19 będą mogły ubiegać się o fundusze na dofinansowanie sprzętu, środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych. Wsparcie będzie więc mogło trafić m.in. do szpitali prowadzonych przez samorządy. W tym przypadku samorząd województwa chce przeznaczyć na cały program minimum 5 milionów złotych.

Szczegółowe informacje będą pojawiały się w najbliższych tygodniach.

(ps)

Related posts

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne

Admin

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska – II edycja dotacji na fotowoltaikę oraz pompy ciepła od połowy grudnia!

Admin

O. Kustosz: Pamiętajmy o niepowtarzalnych smakach związanych z regionem

Admin
Wczytywanie....