Express Pyrzycki
PowiatRegion

Będą chodniki w Nowielinie

2 sierpnia 2017 r. Zarząd Powiatu Pyrzyckiego podpisał umowę na przebudowę drogi powiatowej nr 1583Z na odcinku przebiegającym przez miejscowość Nowielin.

Przebudowa obejmuje chodniki i zjazdy do posesji. Na całej długości obszaru zabudowanego zaprojektowano chodnik o podstawowej szerokości 2 metrów, lokalnie zwężonego do szerokości min. 1,25 m. Chodnik będzie przylegał bezpośrednio do jezdni. Powierzchnia przebudowywanego lub nowobudowanego chodnika będzie wynosiła 1320 m2. Zaprojektowano przebudowę 34 zjazdów indywidualnych oraz 1 zjazdu publicznego. Zjazdy indywidualne, będą w zależności od zagospodarowania działki posiadały szerokość 3,5 – 9,5 metra. Zjazdy indywidualne będą posiadały nawierzchnię z kostki betonowej, a zjazd publiczny z brukowca. Na wykonawcę inwestycji, w wyniku postępowania przetargowego, została wybrana firma Jana Ksela z Pyrzyc.

Wartość kontraktu na to zadanie opiewa na kwotę to ~ 357 tys. zł. Środki finansowe na to zadanie pochodzą z budżetu powiatu . Inwestycję wsparła też Gmina Pyrzyce, która przekazała środki w wysokości 52,7 tys. zł w postaci dotacji celowej . Zakończenie robót planowane jest na 15 października 2017 r.

 

Related posts

Pożar w Przelewicach

Admin

104 na godzinę przez Mielęcinek

Admin

Woda nie do picia. Tym razem na wioskach

Admin
Wczytywanie....