Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Akt oskarżenia przeciwko b. burmistrzowi

Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi Pyrzyc Jerzemu O. – informuje Prokuratura Krajowa. Jest on wśród szesnastu osób oskarżanych przez podlegający Prokuraturze Krajowej Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji o przestępstwa przeciwko wyrobom i referendum.

Jak informuje prokuratura – w toku śledztwa ustalono, że Jerzy O. przekazał trzem współoskarżonym butelki z alkoholem, chcąc ich w ten sposób skłonić do głosowania na siebie podczas drugiej tury wyborów na burmistrza w roku 2010. Miało się to odbyć za pośrednictwem innego oskarżonego.

Zgodnie z ustaleniami prokuratury – cztery lata później nakłaniał członków komisji wyborczych do przekazania mu informacji o frekwencji, wynikach głosowania i osobach, które nie poszły na wybory. Miało się to odbywać jeszcze przed zamknięciem lokali wyborczych.

Dziewięciu mieszkańców gminy Pyrzyce zostało oskarżonych o przyjęcie korzyści majątkowej w postaci butelek z alkoholem w celu skłonienia ich do oddania głosu na Jerzego O. w drugiej turze wyborów w 2010 i 2014 roku. Na ławie oskarżonych zasiądzie także 2 członków Obwodowych Komisji Wyborczych oraz urzędniczka magistratu, która na jedenastu pełnomocnictwach do głosowania potwierdziła nieprawdę co do faktu złożenia w jej obecności oświadczeń o upoważnieniu innej osoby do głosowania, podczas gdy wola ta nie została wyrażona przed nią.

Related posts

Niby Pyrzyce, a ciemności egipskie

Admin

Kandydatka na Strażaka Roku: Magdalena Śliwińska – OSP Lipiany

Admin

Grupa oszustów bankowych rozbita

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.