Express Pyrzycki
PolicjaRegion

40-latek z 3 promilami i pijana policzanka

Mimo szeregu akcji społecznych policja nadal łapie wielu kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

SPOWODOWAŁA KOLIZJĘ PO PIJANEMU

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie posiadała kierująca, która spowodowała kolizję drogową. 40 – latka została ujęta i przekazana w ręce Policji przez uczestników zdarzenia, którzy mieli uzasadnione podejrzenie, iż znajduje się ona pod wpływem alkoholu.

W piątek 19 września br. w godzinach popołudniowych, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Lipiańskiej doszło do zdarzenia drogowego- kolizji dwóch pojazdów. Z informacji przekazanej dyżurnemu, sprawcą kolizji miała być kierująca pojazdem osobowym marki BMW. Zachowanie kobiety wskazywało na fakt, iż może się ona znajdować pod wpływem alkoholu. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie został skierowany patrol pyrzyckiej drogówki. W trakcie wykonywanych czynności policjanci potwierdzili przypuszczenia świadków zdarzenia. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującej niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie. 40 – letnia kobieta, mieszkanka powiatu polickiego została zatrzymana przez policjantów, a następnie trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu kierująca usłyszała zarzuty: prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

PRZEWIÓZŁ KOLEGÓW TAK, ŻE TRAFILI DO SZPITALA

Zderzeniem z murem i pobytem w szpitalu zakończyła się podróż dla pasażerów Opla, którego kierujący spowodował wypadek posiadając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

           W ubiegłą sobotę, w godzinach wieczornych, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach został poinformowany o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Turze. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego pyrzyckiej komendy. W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, iż w zdarzeniu brały udział trzy osoby, a jego sprawcą jest 40 – letni kierujący Oplem- mieszkaniec powiatu pyrzyckiego, który będąc na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w mur okalający jedną z posesji. Policjanci, po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, stwierdzili u kierującego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna wyszedł z wypadku bez szwanku, natomiast mniej szczęścia miało dwóch podróżujących z nim pasażerów, którzy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Pyrzycach. Nietrzeźwy sprawca został zatrzymany przez policjantów, a następnie doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty: spowodowania wypadku oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 4,5 roku więzienia.

Related posts

„Dla Lipian, wszystkie ręce na pokład!”

Admin

Trwają egzaminy zawodowe

Admin

Zarzuty dla urzędniczki

Admin
Wczytywanie....