Express Pyrzycki
Pyrzyce

Młodzi niosą nam dumę

Sukces młodych pyrzyckich studentów medycyny Patryka Rzeczyckiego i Oliwii Pęciak jest niezwykle godny uwagi. Ich opis przypadku rzadkiej choroby Madelunga podczas międzynarodowej konferencji naukowej w Szczecinie przyciągnął uwagę społeczności medycznej.

Choroba Madelunga to rzadka choroba, która dotyczy głównie dorosłych mężczyzn i charakteryzuje się rozrostem tkanki tłuszczowej w okolicy ramion, karku i barków. Choroba ta została opisana po raz pierwszy przez włoskiego dermatologa Madelunga w 1898 roku i od tego czasu opisano tylko około 350 przypadków na świecie. Nie jest do końca jasne, co powoduje tę chorobę, ale istnieją pewne czynniki ryzyka, takie jak nadużywanie alkoholu.

Przypadek choroby Madelunga opisany przez młodych studentów medycyny był szczególnie interesujący, ponieważ pacjentka cierpiała również na miopatię zapalną i polimialgię reumatyczną. To połączenie chorób nie było wcześniej opisane w literaturze medycznej, co czyni ten przypadek wyjątkowym.

Praca, którą przygotowali Patryk Rzeczycki, Oliwia Pęciak, Martyna Plust i Małgorzata Sołtysek, została napisana pod opieką dr hab. n. med. Hanny Przepiery – Będzak i jest przykładem doskonałej pracy zespołowej. Studenci są członkami koła naukowego przy klinice Reumatologii, chorób wewnętrznych, geriatrii i immunologii klinicznej w Szczecinie.

Jest to doskonały przykład tego, jak młodzi ludzie mogą przyczynić się do rozwoju wiedzy medycznej. Praca przygotowana przez młodych studentów jest teraz gotowa do publikacji w czasopiśmie medycznym i z pewnością przyczyni się do poszerzenia wiedzy na temat choroby Madelunga.

Sukces Patryka Rzeczyckiego i Oliwii Pęciak pokazuje, że młodzi ludzie mają nie tylko potencjał, ale także determinację i pasję do realizowania swoich celów naukowych. Ich praca jest doskonałym przykładem tego, jak ciężka praca i zaangażowanie mogą prowadzić do osiągnięcia sukcesu w dziedzinie medycyny. Życzymy młodym badaczom dalszych sukcesów w przyszłości i cieszymy się, że takie osoby przyczyniają się do rozwoju nauki medycznej.

Related posts

Bierzmowanie u Chrystusowców (DUŻO ZDJĘĆ)

Admin

Szkoła zawodowych perspektyw

Admin

Szczątki na ul. 2-go Marca. Co tak naprawdę odnaleziono?

Admin
Wczytywanie....