Pyrzyce

Nowe taryfy za ciepło w Pyrzycach

Geotermia Pyrzyce w swoich mediach społecznościowych informuje o wprowadzeniu nowych taryf za ogrzewanie, które weszły w życie 1 marca. Decyzja ta została podjęta po opublikowaniu przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE) 23 lutego br. maksymalnych cen ciepła dla każdej grupy taryfowej w poszczególnych ciepłowniach. Zmiana ta wprowadza dla odbiorców niższe rachunki za ogrzewanie i zużycie ciepłej wody.

Zgodnie z nowymi przepisami, maksymalny wzrost ceny ciepła netto w sezonie grzewczym wyniesie nie więcej niż 40 proc. w stosunku do cen obowiązujących na koniec września 2022 r. Wsparcie obejmie szerokie grono odbiorców, w tym gospodarstwa domowe, spółdzielnie, wspólnoty, placówki systemu ochrony zdrowia, systemu oświaty, szkolnictwa wyższego i nauki, żłobki, kluby dziecięce, kościoły, placówki kulturalne, straż pożarną, pozarządowe organizacje pożytku publicznego oraz spółdzielnie socjalne.

Dla wielu odbiorców zmiana taryf oznacza znaczące obniżenie rachunków na koniec sezonu grzewczego oraz obniżenie zaliczek na poczet ogrzewania i zużycia ciepłej wody, jakie płacili w czynszu. Co więcej, rachunki odbiorców, którzy od stycznia płacili za ciepło więcej, niż przyjęto w nowych przepisach, zostaną zmniejszone poprzez korektę faktur za styczeń i luty br.

Geotermia Pyrzyce wykorzystuje naturalne zasoby ziemi do produkcji energii, co wpisuje się w dążenie do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i walki ze zmianami klimatycznymi.

(ps), fot. Pixabay

Related posts

Czy będzie miał kto nas leczyć? Napięta sytuacja w szpitalu

Admin

Czy czekają nas rządy opozycji?

Admin

Awaria wodociągu. Trzy ulice bez wody

Admin