PowiatPrzelewice

Ludowy kubek z Płońska

W Płońsku odbyły się warsztaty ze zdobnictwa ludowego kubków wzorem pyrzyckim. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć i wykorzystać sposoby malowania na ceramice oraz poznać historię i kulturę regionu pyrzyckiego.

Podczas warsztatów uczestnicy mogli samodzielnie wykonać swoje własne kubki, które później mogli zabrać do domu. Mogli też dowiedzieć się więcej o tradycji zdobniczej na Ziemi Pyrzyckiej i poznać różne wzory i motywy, które są charakterystyczne dla tego regionu. Dowiedzieli się również, jakie znaczenie miały te wzory i motywy dla ludzi, którzy je tworzyli. Warsztaty były doskonałą okazją do poznania lokalnej kultury oraz do rozwoju swoich umiejętności manualnych. Wielu uczestników z zapałem zabrało się do pracy, a efekty ich pracy były naprawdę imponujące.

Organizatorzy zapowiadają, że będą kontynuować cykl warsztatów, by mieszkańcy regionu mogli nadal poznawać lokalną tradycję i sztukę. Zajęcia organizowane przez stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka” odbyły się przy współpracy z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą przy OSP w Płońsku i przy pomocy organizacyjnej p. Ewy Gąsiorowskiej-Nawój.

(ps)

Related posts

Radni od razu po rejestracji?

Admin

Poparzone dziecko w Jesionowie

Admin

W przelewickim GCK o wzorze pyrzyckim

Admin