Connect with us

Pyrzyce

32 mandaty za nieprawdę w deklaracjach śmieciowych

Opublikowano

dnia

W czasie licznych dyskusji na temat cen odbioru śmieci, które miały miejsce w poprzednich latach często przewijała się kwestia prawdziwości składanych przez mieszkańców deklaracji i prawidłowości segregacji i utylizacji, jak i odpowiedniego składowania odpadów. Działania w tym zakresie prowadzi zarówno wydział budżetu gminy, straż miejska, jak i wywożąca odpady spółka PPK.

Ubiegły rok przyniósł ujawnienie przez pyrzycką straż miejską 95 wykroczeń dotyczących m.in. dzikich wysypisk i śmiecenia w miejscach publicznych. W tym celu strażnicy korzystali z dwóch przenośnych kamer. Straż miejska przeprowadziła również 49 kontroli związanych ze spalaniem śmieci np. w kotłach grzewczych, w których wyniku ujawniono 12 wykroczeń zakończonych pouczeniami. Przeprowadzono też 107 kontroli przestrzegania zakazu spalania pozostałości roślin na dworze. W tym przypadku udzielone zostało 40 pouczeń.

Jak czytamy w raporcie o stanie gminy, w roku 2021 nałożono 32 mandaty oraz udzielono 276 pouczeń w związku z niezgodną z prawdą liczbą zadeklarowanych osób zamieszkujących daną nieruchomość. Samych kontroli, jak podaje wydział budżetu przeprowadzono 436.

Odbiorca śmieci – Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne kontrolowało natomiast prawidłowość segregacji. W ich wyniku gmina przeprowadziła 37 postępowań związanych z ustaleniem stawki opłaty za wywóz śmieci.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Fotogalerie

Drugi dzień folkloru (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Galeria zdjęć z drugiego dnia 41. Pyrzyckich Spotkań z Folklorem.

Fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Fotogalerie

Odpust św. Ottona (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Okolicznościowe uroczystości odpustowe z okazji wspomnienia liturgicznego św. Ottona z Bambergu miały miejsce w pyrzyckiej parafii, której patronem jest święty. Okolicznościowemu nabożeństwu przewodniczył ks. Józef Wróbel SCI – lubelski biskup pomocniczy, wcześniej biskup diecezjalny Helsinek w Finlandii. Wśród gości obecny był również ks. Bogusław Burgat SChr – wikariusz generalny zakonu chrystusowców.

W czasie sprawowanej mszy biskup poświęcił również nową monstrancję ufundowaną przez różę różańcową rodziców modlących się w intencji swoich dzieci. Na obchody złożyły się również akt zawierzenia św. Ottonowi, procesja wokół kościoła i adoracja relikwii świętego.

(ps), fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne