Connect with us

Powiat

Rajd pełen emocji

Opublikowano

dnia

W wiosenny weekend, 27-29 maja, zastęp ZHP „Feniks” brał udział w rajdzie Honker, który odbył się w Renicach (powiat myśliborski). Mimo typowej dla wiosny pogody pyrzyccy harcerze dali radę z sukcesem przejść trasę.

Organizatorem rajdu była drużyna Lotna, która chciała sprawdzić wiedzę harcerzy na temat operacji wojskowej Honker, jaką było zdobycie Monte Cassino przez polskich żołnierzy w 1944 roku. Wzięli w nim udział harcerze m.in. z Pyrzyc, Lipian, Myśliborza, Barlinka i Wałcza.

Wśród wyzwań, które czekały na przybyłych były np. znaki nurkowe, rozbrajanie bomby, strzelanie do celu czy odgrywanie roli z „Zemsty”. Na harcerzy czekał również tor przeszkód. Nie mogło też zabraknąć wspólnego sprzątania lasu. Chociaż w pewnych momentach emocje sięgały zenitu, to pyrzycki zastęp się nie poddał i parł do przodu. Z pewnością rajd można zaliczyć do udanych. Harcerze z „Feniksa” czekają teraz na koniec roku szkolnego, by w czasie wakacji wziąć udział w kolejnych rajdach i biwakach.

O rajdzie opowiada dh. Nikola Karasiewicz – zastępowa:

dh. Nikola Karasiewicz

Autorki: Aleksandra Łuszczyk, Klara Ważydrąg, Matylda Michalska, Lena Mroczkowska, Maja Molasy; fot. archiwum Zastępu Feniks

Kontynuuj czytanie
Reklama
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powiat

Rury na polach związane z Terminalem LNG, Baltic Pipe i Dolną Odrą

Opublikowano

dnia

Autor

Od pewnego czasu mijając jedno czy drugie pole w gminach Kozielice czy Pyrzyce można natknąć się na prace związane z położeniem nowych rur. Dokąd one prowadzą i jakie dobro będzie nimi transportowane? Okazuje się, że cała inwestycja związana jest z branżą energetyczną.

Rurociąg przy którego położeniu prace możemy obecnie obserwować będzie łączył Elektrownię Dolna Odra z istniejącym gazociągiem Szczecin-Lwówek. Inwestorem jest spółka „Gaz-System”, a cała trasa nowego gazociągu liczy 63 kilometry. – Lokalizacja inwestycji została wyznaczona w taki sposób, aby nie kolidowała z zabudową mieszkaniową. Trasa gazociągu przyłączeniowego o średnicy DN700 mm i ciśnieniu MOP 8,4 MPa przebiega przez województwo zachodniopomorskie na terenie gmin: Przelewice, Pyrzyce, Kozielice, Banie, Bielice, Gryfino, Widuchowa. – mówi Iwona Dominiak, rzecznik „Gaz-Systemu”. – Gazociąg przyłączeniowy umożliwi zasilanie Elektrowni Dolna Odra, należącej do PGE GiEK S.A. (obecna nazwa PGE Gryfino 2050 sp. z o.o.), gazem ziemnym dostarczamy do Polski za pośrednictwem rozbudowywanego Terminalu LNG w Świnoujściu oraz będącego na ukończeniu gazociągu Baltic Pipe. Inwestycja GAZ-SYSTEM zapewni bezpieczne i stabilne źródło energii dla produkcji prądu na potrzeby ponad 1,5 miliona mieszkańców oraz wielu zakładów przemysłowych z województwa zachodniopomorskiego i okolic. – dodaje.

Zakończenie prac budowlanych całego gazociągu planowane jest na III/IV kwartał przyszłego roku.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Powiat

Uwaga na „nadziewane” ziemniaki!

Opublikowano

dnia

Autor

Niepokojącą informację otrzymaliśmy od mieszkańców Brzeska. Na drodze na wysokości „małego” placu zabaw w tej miejscowości ktoś rozłożył ziemniaki poprzebijane gwoźdźmi. Przejeżdżając przez Brzesko zachowajmy szczególną ostrożność, jeśli zależy nam na tym, by nie przebić opony swojego pojazdu.

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne