Connect with us

Pyrzyce

Z polskim łatwiej o pracę

Opublikowano

dnia

11 obywatelek Ukrainy przebywających w powiecie pyrzyckim uczy się języka polskiego w ramach kursu oferowanego przez pyrzycki Powiatowy Urząd Pracy.

Kurs został zorganizowany przez urząd, aby umożliwić przybyłym do Polski Ukrainkom łatwiejsze znalezienie pracy. W jego trakcie w ramach zajęć warsztatowych poznają podstawy języka polskiego w mowie i w piśmie. Same uczestniczki są zadowolone z kursu i przyznają, że główną motywacją do wzięcia w nim udziału jest chęć szybkiego podjęcia pracy.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Fotogalerie

Drugi dzień folkloru (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Galeria zdjęć z drugiego dnia 41. Pyrzyckich Spotkań z Folklorem.

Fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Fotogalerie

Odpust św. Ottona (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Okolicznościowe uroczystości odpustowe z okazji wspomnienia liturgicznego św. Ottona z Bambergu miały miejsce w pyrzyckiej parafii, której patronem jest święty. Okolicznościowemu nabożeństwu przewodniczył ks. Józef Wróbel SCI – lubelski biskup pomocniczy, wcześniej biskup diecezjalny Helsinek w Finlandii. Wśród gości obecny był również ks. Bogusław Burgat SChr – wikariusz generalny zakonu chrystusowców.

W czasie sprawowanej mszy biskup poświęcił również nową monstrancję ufundowaną przez różę różańcową rodziców modlących się w intencji swoich dzieci. Na obchody złożyły się również akt zawierzenia św. Ottonowi, procesja wokół kościoła i adoracja relikwii świętego.

(ps), fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne