Connect with us

Pyrzyce

UWAGA! Nowa organizacja ruchu na Poznańskiej

Opublikowano

dnia

W ramach przebudowy dróg powiatowych, powiat wprowadza nową organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic: Poznańskiej, Staromiejskiej i Ciepłowniczej.

Dotychczasowa forma skrzyżowania zastąpiona została rondem. Oznacza to, że kierowcy będą musieli zwrócić większą uwagę na nowe oznakowanie tego miejsca. Dziś na Poznańskiej trwają jeszcze prace związane z malowaniem pasów drogowych, zaś ustawione znaki drogowe na razie są zasłonięte.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Fotogalerie

Drugi dzień folkloru (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Galeria zdjęć z drugiego dnia 41. Pyrzyckich Spotkań z Folklorem.

Fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Fotogalerie

Odpust św. Ottona (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Okolicznościowe uroczystości odpustowe z okazji wspomnienia liturgicznego św. Ottona z Bambergu miały miejsce w pyrzyckiej parafii, której patronem jest święty. Okolicznościowemu nabożeństwu przewodniczył ks. Józef Wróbel SCI – lubelski biskup pomocniczy, wcześniej biskup diecezjalny Helsinek w Finlandii. Wśród gości obecny był również ks. Bogusław Burgat SChr – wikariusz generalny zakonu chrystusowców.

W czasie sprawowanej mszy biskup poświęcił również nową monstrancję ufundowaną przez różę różańcową rodziców modlących się w intencji swoich dzieci. Na obchody złożyły się również akt zawierzenia św. Ottonowi, procesja wokół kościoła i adoracja relikwii świętego.

(ps), fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne