Connect with us

Pyrzyce

Znamy wyniki konsultacji ws. pomnika

Opublikowano

dnia

Zakończyły się konsultacje społeczne przeprowadzone przez gminę Pyrzyce w sprawie przyszłości pomnika znajdującego się przy pl. Wolności. Mimo dużego poruszenia w internecie, ostatecznie jedynie 144 osoby zdecydowały się wyrazić swoją opinię w konsultacjach.

Złożono 137 ankiet ważnych i 7 nieważnych. Z ważnych 98 osób opowiedziało się za pozostawieniem pomnika, zaś 39 za jego likwidacją, wskazując jako godnych upamiętnienia m.in. rotmistrza Pileckiego, marszałka Piłsudskiego, a także mieszkańców gminy Pyrzyce.

(ps), fot. archiwum

Kontynuuj czytanie
Reklama

Fotogalerie

Drugi dzień folkloru (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Galeria zdjęć z drugiego dnia 41. Pyrzyckich Spotkań z Folklorem.

Fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Fotogalerie

Odpust św. Ottona (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Okolicznościowe uroczystości odpustowe z okazji wspomnienia liturgicznego św. Ottona z Bambergu miały miejsce w pyrzyckiej parafii, której patronem jest święty. Okolicznościowemu nabożeństwu przewodniczył ks. Józef Wróbel SCI – lubelski biskup pomocniczy, wcześniej biskup diecezjalny Helsinek w Finlandii. Wśród gości obecny był również ks. Bogusław Burgat SChr – wikariusz generalny zakonu chrystusowców.

W czasie sprawowanej mszy biskup poświęcił również nową monstrancję ufundowaną przez różę różańcową rodziców modlących się w intencji swoich dzieci. Na obchody złożyły się również akt zawierzenia św. Ottonowi, procesja wokół kościoła i adoracja relikwii świętego.

(ps), fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne