Connect with us

Pyrzyce

Wspaniała zabawa na rodzinnym festynie integracyjnym (GALERIA)

Opublikowano

dnia

„Wspólnota & wolontariat” będące hasłem rodzinnego festynu integracyjnego z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka zgromadziły 24 maja na placu przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym najmłodszych mieszkańców Pyrzyc z opiekunami oraz przebywających w mieście gości z Ukrainy. Na przybyłych czekały gry, zabawy i poczęstunki.

Festyn zorganizowany został przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i organizacje pozarządowe: Zespół „Caritas” przy parafii św. Ottona, „Fabrykę Dobrego Czasu”, „Inicjatywę Ziemia Pyrzycka” i Zastęp Harcerski „Feniks” przy współpracy z powiatem. Na festynie nie zabrakło również zgranej ekipy z Zespołu Szkół nr 1, która przygotowywała watę cukrową i popcorn oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzesku, którzy zaprosili najmłodszych do zwiedzenia wozu strażackiego. Na zgłodniałych i łasuchów czekały też kiełbaski i lody.

Przybyłych na wydarzenie przywitała Anna Zasadzińska, dyrektor OSW:

A. Zasadzińska

Nie zabrakło znanych i lubianych stoisk „Fabryki Dobrego Czasu”, prowadzonych przez niestrudzoną grupę wolontariuszy. O tym, jakie atrakcje czekały na najmłodszych mówi Marta Hołownia:

M. Hołownia

Gry i zabawy przygotował również prężnie działający pyrzycki Zastęp Harcerski „Feniks”. Najmłodsi chętnie angażowali się w przygotowane przez harcerzy gry. Mówi o nich podzastępowy dh Nikodem Węgrzynowski:

N. Węgrzynowski

W czasie festynu działalność wolontariacką w ramach programu „Region dobrego wsparcia” promował pyrzycki „Caritas” z parafii św. Ottona. Na uczestników czekały m.in. kiełbaski z grilla, lody z lodziarni „Princess Ice & Cafe” oraz słodycze. O zaangażowaniu „Caritasu” opowiada Alicja Pajor-Kubicka:

A. Pajor-Kubicka

Na wydarzeniu obecna była również Ewa Gąsiorowska-Nawój, wicestarosta powiatu pyrzyckiego, który wspomógł organizacyjnie przygotowanie całego wydarzenia. – Cieszymy się, że możemy wesprzeć takie działania podejmowane przez nasze lokalne organizacje. Mamy aktywnych, otwartych mieszkańców i jest to bardzo duży atut naszej społeczności. – mówiła.

Tekst i fot: Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie
Reklama

Fotogalerie

Drugi dzień folkloru (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Galeria zdjęć z drugiego dnia 41. Pyrzyckich Spotkań z Folklorem.

Fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Fotogalerie

Odpust św. Ottona (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Okolicznościowe uroczystości odpustowe z okazji wspomnienia liturgicznego św. Ottona z Bambergu miały miejsce w pyrzyckiej parafii, której patronem jest święty. Okolicznościowemu nabożeństwu przewodniczył ks. Józef Wróbel SCI – lubelski biskup pomocniczy, wcześniej biskup diecezjalny Helsinek w Finlandii. Wśród gości obecny był również ks. Bogusław Burgat SChr – wikariusz generalny zakonu chrystusowców.

W czasie sprawowanej mszy biskup poświęcił również nową monstrancję ufundowaną przez różę różańcową rodziców modlących się w intencji swoich dzieci. Na obchody złożyły się również akt zawierzenia św. Ottonowi, procesja wokół kościoła i adoracja relikwii świętego.

(ps), fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne