Connect with us

Pyrzyce

Zniczodzielnia w Pyrzycach? (WIDEO)

Opublikowano

dnia

Przybierająca na sile plaga hien cmentarnych bez jakiejkolwiek refleksji okradających nagrobki z kwiatów i zniczy dotyka również cmentarz w Pyrzycach. Problem jest o tyle trudny do rozwiązania, że często złodziej jest praktycznie nie do namierzenia, a jeśli nawet to jest to tzw. niska szkodliwość społeczna czynu.

Przy okazji omawiania na obradach Rady Miejskiej informacji z działalności m.in. zarządzającego cmentarzem Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego uwagę na problem zwrócił radny Remigiusz Pajor-Kubicki – Obecnie w Pyrzycach mamy ich plagę i zdaję sobie sprawę z tego, że zarządca nie ma na to wielkiego wpływu, ale myślę, że może chociaż części kradzieży dałoby się uniknąć gdyby postawić na cmentarzu tak zwaną zniczodzielnię. – mówił radny. Regał na którym można by było postawić nadające się do użytku używane znicze może nie jest całkowitym rozwiązanie problemu, ale na pewno może wpłynąć na jego ograniczenie. – Temat nie jest łatwy, ponieważ nawet jakby policja kogoś złapała, to przecież jest to niska szkodliwość społeczna, a warto jednak próbować przeciwdziałać, tym bardziej, że to też wpływa emocjonalnie na rodziny spoczywających tam osób. – stwierdził.

Propozycja spotkała się z przychylnością prezesa PPK – Uważam, że to bardzo dobry pomysł. – stwierdził Krzysztof Wancerz. – Widziałem takie regały na cmentarzach komunalnych w innych miejscowościach porównywalnych wielkością. Są tam również narzędzia do wykorzystania: grabki, łopatki, konewki. – mówił, deklarując, że mimo pewnych obaw czy nie będzie to zakup jednorazowy, spółka jako zarządca cmentarza spróbuje taki regał przygotować.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Fotogalerie

Drugi dzień folkloru (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Galeria zdjęć z drugiego dnia 41. Pyrzyckich Spotkań z Folklorem.

Fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Fotogalerie

Odpust św. Ottona (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Okolicznościowe uroczystości odpustowe z okazji wspomnienia liturgicznego św. Ottona z Bambergu miały miejsce w pyrzyckiej parafii, której patronem jest święty. Okolicznościowemu nabożeństwu przewodniczył ks. Józef Wróbel SCI – lubelski biskup pomocniczy, wcześniej biskup diecezjalny Helsinek w Finlandii. Wśród gości obecny był również ks. Bogusław Burgat SChr – wikariusz generalny zakonu chrystusowców.

W czasie sprawowanej mszy biskup poświęcił również nową monstrancję ufundowaną przez różę różańcową rodziców modlących się w intencji swoich dzieci. Na obchody złożyły się również akt zawierzenia św. Ottonowi, procesja wokół kościoła i adoracja relikwii świętego.

(ps), fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne