Connect with us

Powiat

Szpital bez chirurgii i anestezjologii?

Opublikowano

dnia

W poniedziałek zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami odbyła się Komisja Społeczna Rady Powiatu Pyrzyckiego poświęcona tematowi przejęcia Szpitala Powiatowego przez szczeciński szpital przy ul. Unii Lubelskiej. W kilkugodzinnej dyskusji oprócz przedstawicieli samorządu udział wzięła także reprezentacja załogi pyrzyckiej placówki, dyrektor szpitala w Szczecinie ze współpracownikami oraz zainteresowani mieszkańcy.

W trakcie spotkania szczeciński dyrektor zapowiedział m.in. likwidację oddziału chirurgicznego oraz anestezjologii. Sam szpital miałby być przekazany bez długów – te musiałby nadal spłacić powiat.

-Warto nadmienić, iż na dzisiejszej sesji z ust Pana Starosty padło stwierdzenie, iż popiera on przejęcie szpitala w Pyrzycach przez szpital nr 1 że Szczecina – mówi obecny na posiedzeniu radny Jan Prokop. – Ciężko mi sobie wyobrazić, aby pacjenci z Pyrzyc byli masowo przewożeni do szpitala na Unii Lubelskiej. To generuje przecież ogromne koszty, nie wspominając już o tym, że może zmniejszyć się bezpieczeństwo pacjentów z powiatu pyrzyckiego, którzy będą musieli być transportowani do Szczecina. W nagłych przypadkach o zdrowiu i życiu decydują często minuty a nawet sekundy. – komentuje spotkanie J. Prokop. – Biorąc pod uwagę kwestie medyczne i ekonomiczne, na dzień dzisiejszy jestem przeciwny oddaniu szpitala pod zarząd Unii Lubelskiej. – podsumowuje radny.

O sprawie przejęcia szpitala przeczytacie więcej już niedługo w najnowszym wydaniu drukowanym Expressu Lokalnego. Decyzja o przejęciu należy natomiast do radnych Rady Powiatu.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Powiat

Express Lokalny 6/2021

Opublikowano

dnia

Autor

Kontynuuj czytanie

Powiat

Nie wszyscy za niezwłocznym doposażeniem technikum

Opublikowano

dnia

Autor

Sprawy prowadzonych przez powiat jednostek oświatowych były jednym z głównych tematów podejmowanych na październikowej sesji Rady Powiatu Pyrzyckiego. Zarówno na posiedzeniach komisyjnych jak i samej sesji uwagę zwrócono m.in. na wyposażenie pracowni Zespołu Szkół nr 2 w sprzęt potrzebny do nauki zawodu technik elektryk.

Konieczność została potraktowana do tego poważnie, że padł wniosek o zabezpieczenie środków finansowych na zakup wyposażenia boksów-pracowni w ZS Nr 2 CKU w niezbędny sprzęt na potrzeby kształcenia w zawodzie technik elektryk do przeprowadzenia egzaminów w roku 2022 r.

Nie wszyscy radni zdecydowali się na poparcie wniosku. Za głosowało 10 radnych (Ewa Gąsiorowska-Nawój, Jan Prokop, Marcin Łapeciński, Ireneusz Dykiert, Marek Kibała, Przemysław Maciąg, Jan Chmielewski, Jacek Pawlus, Wiktor Tołoczko i Stanisław Wądołowski). Przeciw było 3 radnych (Janusz Budynek, Dariusz Jagiełło i Jan Jaworski), zaś od głosu wstrzymał się starosta Stanisław Stępień.

-Szkoła musi zapewnić niezbędne wyposażenie dla uczniów, aby mogli poprawnie przygotować się do zdania egzaminu zawodowego. – mówi radny Jan Prokop i zwraca uwagę, że na horyzoncie jest już kolejna ważna inwestycja. – Nie mniej ważne jest także wsparcie dla ZS nr 1 w Pyrzycach, tam najistotniejszą potrzebą jest zakup 24 komputerów do pracowni informatycznej. Obecne mają już ponad 13 lat, jest więc kompletnie nieprzystosowany do efektywnej nauki. Dyrekcja placówki już od 3 lat apeluje o pilny zakup sprzętu, który umożliwi właściwe kształcenie uczniów. Warto aby ten apel został wreszcie wysłuchany przez starostę, zwłaszcza że koszt jego zakupu wynosi około 30-40 tysięcy, a więc nie stanowi istotnego obciążenia dla budżetu powiatu. – stwierdza.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Najnowszy numer

Popularne