Connect with us

Pyrzyce

Znamy nazwisko nowej radnej

Opublikowano

dnia

Zakończyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Pyrzycach. Odbyły się przy wyjątkowo niskiej frekwencji, która wyniosła nieco ponad 16%. Głos zdecydowało się oddać 176 osób.

Zdecydowaną większość – 125 głosów zdobyła Sylwia Borkowska popierana m.in. przez Platformę Obywatelską, Polskę 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz burmistrz Pyrzyc i wspierający ją klub radnych Rady Miejskiej. Jej konkurentka – Beata Osińska popierana przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymała 50 głosów. Jeden głos był nieważny ze względu na nie zaznaczenie żadnego nazwiska.

Wybory terminowe w tym okręgu wygrał w 2018 roku popierany przez PiS Mariusz Szymkowicz, który zdobył wówczas 171 spośród 599 głosów oddanych na wszystkich kandydatów. Wybory uzupełniające zarządzono po zrzeczeniu się przez niego mandatu.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Pyrzyce

Czeka nas najsłodszy konkurs w regionie! Jak się zgłosić i co można wygrać?

Opublikowano

dnia

Autor

Po raz pierwszy odbędzie się konkurs na Pyrzycką Słodycz Roku z Pomorza Zachodniego. Konkurs będzie częścią „Młodych Dni Miasta” i adresowany jest zarówno do indywidualnych amatorów wypieków, jak i kół gospodyń czy organizacji pozarządowych. Do wygrania będą nagrody o łącznej wartości 1000 złotych.

Stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka” do udziału w konkursie zaprasza zarówno osoby indywidualne, jak i organizacje. Wystarczy być z województwa zachodniopomorskiego, przygotować słodką pyszność (np. ciasto, rogaliki czy ciasteczka) i wystawić swoje stoisko w czasie „Jarmarku Ottonowego” na „Młodych Dniach Miasta” 14 sierpnia w Pyrzycach.

Zwycięzcy otrzymają wybrany przez siebie sprzęt AGD o wartości: 500,00 złotych za I miejsce, 300,00 złotych za II miejsce i 200,00 za III miejsce.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: https://ziemiapyrzycka.pl/?page_id=226

(ps), fot. Pixabay

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Pchli targ w Pyrzycach – kiedy będzie i jak się zgłosić?

Opublikowano

dnia

Autor

Już w połowie sierpnia szykuje się pierwszy w Pyrzycach pchli targ. Wydarzenie będzie częścią „Młodych Dni Miasta”, które będą odbywały się od 12 do 15 sierpnia. Zgłoszenia swojego stoiska można dokonać wypełniając dostępny w internecie formularz.

Pchli targ odbędzie się w sobotę, 13 sierpnia na Skwerze św. Ottona – placu przy kościele parafialnym w centrum miasta. Swoje towary można będzie wystawiać w godzinach 13:00 – 18:00 – ważne, by mieć ze sobą koc, składany stolik lub inny przedmiot do ekspozycji. Jest to świetna okazja do przewietrzenia szaf, przeszukania piwnic, strychów i garaży. Często rzeczy, które dla nas mogą być już totalnie nie przydatne okażą się wartościowymi przedmiotami dla kogoś, kto nada im drugie życie.

Regulamin i zgłoszenia dostępne są pod adresem: https://ziemiapyrzycka.pl/?page_id=226

Skan lub zdjęcie wypełnione karty należy wysłać na adres: inicjatywazp@gmail.com

Organizatorem „Młodych Dni Miasta” jest stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka”. Zostały one objęte patronatem honorowym przez: wicemarszałka zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza, starostę pyrzyckiego Stanisława Stępnia oraz burmistrz Pyrzyc Marzenę Podzińską. O dalszych punktach programu będziemy pisać niebawem.

(ps), fot. pixabay

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne