Connect with us

Pyrzyce

Będzie wybór między Platformą, a PiSem

Opublikowano

dnia

Krajowe Biuro Wyborcze w Szczecinie opublikowało listę komitetów wyborczy, które wezmą udział w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Pyrzycach zaplanowanych na koniec września.

Mieszkańcy okręgu 3 (ulice: Bogusława, Poniatowskiego, Przyszłości, Kościuszki, Rejtana, Wały Chrobrego) będą najprawdopodobniej mogli wybierać między Sylwią Borkowską, a Beatą Osińską. Komitety o takich nazwach zostały zgłoszone, więc najprawdopodobniej to właśnie dwie Panie zmierzą się w wyborach.

Sylwia Borkowska jest znaną lokalną działaczką Platformy Obywatelskiej. W ostatnich wyborach samorządowych startowała do Rady Miejskiej w okręgu 5. Z wynikiem 97 głosów uplasowała się na drugim miejscu, przegrywając z wówczas reprezentującym PiS Arturem Kurowskim. Różnica między nimi była jednak niewielka i wynosiła zaledwie 16 głosów.

Beata Osińska związana jest z Prawem i Sprawiedliwością. Do czasu przejęcia kompleksu przez Urząd Marszałkowski, kierowała ogrodem dendrologicznym w Przelewicach. Jak można zauważyć na lokalnych profilach partyjnych – chętnie promuje programy rządowe.

Jak więc widać – mimo rejestracji tzw. lokalnych komitetów, de facto mieszkańcy okręgu będą mieli wybór między kandydatkami z dwóch skrajnych obozów politycznych.

(ps)

Pyrzyce

Widmo zamknięcia nad sądem w Pyrzycach

Opublikowano

dnia

Autor

Po raz kolejny nad sądem w Pyrzycach pojawiło się widmo zamknięcia. Placówka swoją działalność ma wygasić z końcem roku. Oznacza to, że od stycznia nie tylko na rozprawy sądowe będzie trzeba jeździć do Stargardu, ale również zniknie pyrzycki wydział ksiąg wieczystych.

Decyzję o likwidacji podjęło Ministerstwo Sprawiedliwości i to właśnie do ministra Zbigniewa Ziobry skierowane zostało okolicznościowe stanowisko przedstawicieli samorządu lokalnego (burmistrzów Pyrzyc i Lipian, wójtów Kozielic, Bielic, Warnic i Przelewic, starosty i wicemarszałka) w tej sprawie. Zwracają w nim uwagę na fakt, że decyzja podjęta była bez jakiejkolwiek konsultacji z władzami lokalnymi, natomiast sama informacja o takiej decyzji nadeszła ze źródeł nieoficjalnych. Piszą w nim również m.in. o negatywnych skutkach społecznych likwidacji oraz problemach z komunikacją publiczną, które mogą utrudnić dostanie się mieszkańców np. do sądu w Stargardzie.

(ps), fot. Pixabay

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Znamy nazwisko nowej radnej

Opublikowano

dnia

Autor

Zakończyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Pyrzycach. Odbyły się przy wyjątkowo niskiej frekwencji, która wyniosła nieco ponad 16%. Głos zdecydowało się oddać 176 osób.

Zdecydowaną większość – 125 głosów zdobyła Sylwia Borkowska popierana m.in. przez Platformę Obywatelską, Polskę 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz burmistrz Pyrzyc i wspierający ją klub radnych Rady Miejskiej. Jej konkurentka – Beata Osińska popierana przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymała 50 głosów. Jeden głos był nieważny ze względu na nie zaznaczenie żadnego nazwiska.

Wybory terminowe w tym okręgu wygrał w 2018 roku popierany przez PiS Mariusz Szymkowicz, który zdobył wówczas 171 spośród 599 głosów oddanych na wszystkich kandydatów. Wybory uzupełniające zarządzono po zrzeczeniu się przez niego mandatu.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne