Connect with us

Pyrzyce

Uroczystości ottonowe w Pyrzycach

Opublikowano

dnia

W pyrzyckiej farze 1 lipca miały miejsce uroczystości odpustowe upamiętniające św. Ottona – patrona miejscowej parafii oraz patrona Pyrzyc.

Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. bp Henryk Wejman. W obchodach wzięli również udział księża z Towarzystwa Chrystusowego (w tym byli proboszczowie pyrzyccy: ks. Franciszek Gałdyś SChr i ks. Krzysztof Rytwiński SChr) na czele z wikariuszem generalnym, ks. Bogusławem Burgatem SChr, duchowni z okolicznych parafii, klerycy z poznańskiego seminarium Chrystusowców oraz siostry Misjonarki Chrystusa Króla wraz z przełożoną generalną.

Obecni byli także przedstawiciele lokalnych władz: starosta pyrzycki z reprezentacją radnych powiatowych oraz burmistrz Pyrzyc z reprezentacją radnych miejskich. Nie zabrakło też pocztów sztandarowych szkół i jednostek organizacyjnych. Licznie zgromadzili się parafianie, wśród nich przedstawiciele wspólnot i duszpasterstw. Na zakończenie liturgii odmówione zostały: litania do św. Ottona i akt zawierzenia św. Ottonowi, a całość zwieńczyła procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem, relikwiami św. Ottona i licznymi chorągwiami i feretronami.

(rpk)

Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. bp Henryk Wejman. W obchodach wzięli również udział księża z Towarzystwa…

Opublikowany przez Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ottona w Pyrzycach Czwartek, 1 lipca 2021
Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Widmo zamknięcia nad sądem w Pyrzycach

Opublikowano

dnia

Autor

Po raz kolejny nad sądem w Pyrzycach pojawiło się widmo zamknięcia. Placówka swoją działalność ma wygasić z końcem roku. Oznacza to, że od stycznia nie tylko na rozprawy sądowe będzie trzeba jeździć do Stargardu, ale również zniknie pyrzycki wydział ksiąg wieczystych.

Decyzję o likwidacji podjęło Ministerstwo Sprawiedliwości i to właśnie do ministra Zbigniewa Ziobry skierowane zostało okolicznościowe stanowisko przedstawicieli samorządu lokalnego (burmistrzów Pyrzyc i Lipian, wójtów Kozielic, Bielic, Warnic i Przelewic, starosty i wicemarszałka) w tej sprawie. Zwracają w nim uwagę na fakt, że decyzja podjęta była bez jakiejkolwiek konsultacji z władzami lokalnymi, natomiast sama informacja o takiej decyzji nadeszła ze źródeł nieoficjalnych. Piszą w nim również m.in. o negatywnych skutkach społecznych likwidacji oraz problemach z komunikacją publiczną, które mogą utrudnić dostanie się mieszkańców np. do sądu w Stargardzie.

(ps), fot. Pixabay

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Znamy nazwisko nowej radnej

Opublikowano

dnia

Autor

Zakończyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Pyrzycach. Odbyły się przy wyjątkowo niskiej frekwencji, która wyniosła nieco ponad 16%. Głos zdecydowało się oddać 176 osób.

Zdecydowaną większość – 125 głosów zdobyła Sylwia Borkowska popierana m.in. przez Platformę Obywatelską, Polskę 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz burmistrz Pyrzyc i wspierający ją klub radnych Rady Miejskiej. Jej konkurentka – Beata Osińska popierana przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymała 50 głosów. Jeden głos był nieważny ze względu na nie zaznaczenie żadnego nazwiska.

Wybory terminowe w tym okręgu wygrał w 2018 roku popierany przez PiS Mariusz Szymkowicz, który zdobył wówczas 171 spośród 599 głosów oddanych na wszystkich kandydatów. Wybory uzupełniające zarządzono po zrzeczeniu się przez niego mandatu.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne