Connect with us

Pyrzyce

Marzena Podzińska z wotum i absolutorium

Opublikowano

dnia

Tradycyjnie w czasie czerwcowych obrad Rady Miejskiej, radni głosowali nad udzieleniem wotum zaufania dla burmistrza oraz absolutorium za wykonanie budżetu. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku Marzena Podzińska otrzymała wymaganą ilość głosów.

Dyskusję nad raportem o stanie gminy poprzedziła około 40-minutowa prezentacja burmistrz na temat ubiegłego roku. Żaden z mieszkańców nie skorzystał z możliwości zabrania głosu w debacie. Sama dyskusja również nie była w tym roku burzliwa.

W kwestii wotum zaufania, za jego udzieleniem głosowało 10 radnych (Iwona Ksel, Artur Kurowski, Hubert Łuszczyk, Mariusz Majak, Remigiusz Pajor-Kubicki, Małgorzata Piotrowska, Tomasz Posyniak, Paweł Retecki, Grażyna Słodkowska i Jerzy Wroński), przeciw było 4 radnych (Przemysław Golczyk, Mariusz Ogrodnik, Mirosław Stasiak i Mariusz Szymkowicz), zaś wstrzymał się 1 radny (Damian Błażejewski).

Zarówno sprawozdanie z wykonania budżetu, jak i uchwała o udzieleniu absolutorium za jego wykonanie spotkały się z poparciem wszystkich obecnych na sali radnych.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Widmo zamknięcia nad sądem w Pyrzycach

Opublikowano

dnia

Autor

Po raz kolejny nad sądem w Pyrzycach pojawiło się widmo zamknięcia. Placówka swoją działalność ma wygasić z końcem roku. Oznacza to, że od stycznia nie tylko na rozprawy sądowe będzie trzeba jeździć do Stargardu, ale również zniknie pyrzycki wydział ksiąg wieczystych.

Decyzję o likwidacji podjęło Ministerstwo Sprawiedliwości i to właśnie do ministra Zbigniewa Ziobry skierowane zostało okolicznościowe stanowisko przedstawicieli samorządu lokalnego (burmistrzów Pyrzyc i Lipian, wójtów Kozielic, Bielic, Warnic i Przelewic, starosty i wicemarszałka) w tej sprawie. Zwracają w nim uwagę na fakt, że decyzja podjęta była bez jakiejkolwiek konsultacji z władzami lokalnymi, natomiast sama informacja o takiej decyzji nadeszła ze źródeł nieoficjalnych. Piszą w nim również m.in. o negatywnych skutkach społecznych likwidacji oraz problemach z komunikacją publiczną, które mogą utrudnić dostanie się mieszkańców np. do sądu w Stargardzie.

(ps), fot. Pixabay

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Znamy nazwisko nowej radnej

Opublikowano

dnia

Autor

Zakończyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Pyrzycach. Odbyły się przy wyjątkowo niskiej frekwencji, która wyniosła nieco ponad 16%. Głos zdecydowało się oddać 176 osób.

Zdecydowaną większość – 125 głosów zdobyła Sylwia Borkowska popierana m.in. przez Platformę Obywatelską, Polskę 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz burmistrz Pyrzyc i wspierający ją klub radnych Rady Miejskiej. Jej konkurentka – Beata Osińska popierana przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymała 50 głosów. Jeden głos był nieważny ze względu na nie zaznaczenie żadnego nazwiska.

Wybory terminowe w tym okręgu wygrał w 2018 roku popierany przez PiS Mariusz Szymkowicz, który zdobył wówczas 171 spośród 599 głosów oddanych na wszystkich kandydatów. Wybory uzupełniające zarządzono po zrzeczeniu się przez niego mandatu.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne