Connect with us

Pyrzyce

Wiemy jaka będzie nowa fontanna

Opublikowano

dnia

Po wykonaniu projektu gmina Pyrzyce ogłosiła zamówienie publiczne na budowę nowej fontanny w miejscu dotychczasowej tężni. Zgodnie z danymi podanymi w ogłoszeniu, nowy obiekt ma pojawić się na placu Wolności do końca września.

Koncepcja według której przygotowano nowy projekt została wybrana jeszcze przed epidemią w ramach konsultacji społecznych. Z początkiem roku gmina rozpisała przetarg na wykonanie projektu. Zgodnie z dokumentacją przetargową, nowa fontanna będzie miała średnicą 8 metrów. Złoży się na nią 9 dysz, które będą mogły tworzyć strumień wodny od 0 do 2 metrów wysokości, zaś w centrum znajdzie się dysza-gejzer, której strumień będzie mógł osiągnąć do 5 metrów wysokości.

Wizualizacja z dokumentacji projektowej – źródło: BIP Urzędu Miejskiego w Pyrzycach

Strumienie wodne będą podświetlane lampami LED. Przewidziane jest również wprowadzenie trybu muzycznego. Zimą z kolei w miejscu dysz będą stały podświetlane figury geometryczne.

Oferty można składać do 19 maja do godziny 10:00.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Widmo zamknięcia nad sądem w Pyrzycach

Opublikowano

dnia

Autor

Po raz kolejny nad sądem w Pyrzycach pojawiło się widmo zamknięcia. Placówka swoją działalność ma wygasić z końcem roku. Oznacza to, że od stycznia nie tylko na rozprawy sądowe będzie trzeba jeździć do Stargardu, ale również zniknie pyrzycki wydział ksiąg wieczystych.

Decyzję o likwidacji podjęło Ministerstwo Sprawiedliwości i to właśnie do ministra Zbigniewa Ziobry skierowane zostało okolicznościowe stanowisko przedstawicieli samorządu lokalnego (burmistrzów Pyrzyc i Lipian, wójtów Kozielic, Bielic, Warnic i Przelewic, starosty i wicemarszałka) w tej sprawie. Zwracają w nim uwagę na fakt, że decyzja podjęta była bez jakiejkolwiek konsultacji z władzami lokalnymi, natomiast sama informacja o takiej decyzji nadeszła ze źródeł nieoficjalnych. Piszą w nim również m.in. o negatywnych skutkach społecznych likwidacji oraz problemach z komunikacją publiczną, które mogą utrudnić dostanie się mieszkańców np. do sądu w Stargardzie.

(ps), fot. Pixabay

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Znamy nazwisko nowej radnej

Opublikowano

dnia

Autor

Zakończyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Pyrzycach. Odbyły się przy wyjątkowo niskiej frekwencji, która wyniosła nieco ponad 16%. Głos zdecydowało się oddać 176 osób.

Zdecydowaną większość – 125 głosów zdobyła Sylwia Borkowska popierana m.in. przez Platformę Obywatelską, Polskę 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz burmistrz Pyrzyc i wspierający ją klub radnych Rady Miejskiej. Jej konkurentka – Beata Osińska popierana przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymała 50 głosów. Jeden głos był nieważny ze względu na nie zaznaczenie żadnego nazwiska.

Wybory terminowe w tym okręgu wygrał w 2018 roku popierany przez PiS Mariusz Szymkowicz, który zdobył wówczas 171 spośród 599 głosów oddanych na wszystkich kandydatów. Wybory uzupełniające zarządzono po zrzeczeniu się przez niego mandatu.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne