Connect with us

Powiat

Szpital zaszczepi każdego

Opublikowano

dnia

W związku z ostatnimi zmianami w ogólnopolskim programie szczepień przeciw COVID-19, również w powiecie pyrzyckim powstanie dodatkowy punkt szczepień powszechnych. Znajduje się on w Szpitalu Powiatowym.

Punkt szczepień funkcjonuje od 26 kwietnia. Zarejestrować można się pod numerem telefonu: 91 481 35 25, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-13:00. Oczywiście rejestracja odbywa się dla konkretnych grup wiekowych, zgodnie z opublikowaną przez rząd rozpiską.

Oprócz bezpośredniego kontaktu ze szpitalem rejestracja jest również możliwa tak jak do tej pory – poprzez serwis internetowy www.pacjent.gov.pl, przez ogólnopolską infolinię pod numerem 989, a także poprzez wysłanie SMSa „SzczepimySie” na numer 664 908 556 lub 880 333 333.

(ps), fot. arch.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Powiat

Będą światła na 1-go Maja? Drogi wojewódzkie publikują plany

Opublikowano

dnia

Autor

Zarząd Dróg Wojewódzkich opublikował informację na temat planów inwestycyjnych i remontowych związanych z drogami na bieżący rok. Wśród nich znajdują się również inwestycje w powiecie pyrzyckim.

ZDW w bieżącym roku będzie remontował drogę wojewódzką nr 122 na odcinku od węzła S3 do Łozic oraz z Pyrzyc do Piasecznika (nie podano jednak które konkretnie fragmenty). W Pyrzycach również zostanie wybudowany nowy chodnik wzdłuż ul. Lipiańskiej.

Zaplanowano również budowę sygnalizacji świetlnej w ciągu ul. 1-go Maja. Czy powstaną one na skrzyżowaniu z ul. Zabytkową na którym wcześniej planowane było rondo, ale ostatecznie po sprzeciwie części mieszkańców z tego planu zrezygnowano? O tym ZDW nie pisze, ale wydaje się, że jest to jedyne miejsce przy ul. 1-go Maja, w którym nowa sygnalizacja mogłaby mieć jakiś sens.

(ps), fot. arch.

Kontynuuj czytanie

Powiat

Powiat i Lipiany z rządowym dofinansowaniem, Pyrzyce bez

Opublikowano

dnia

Autor

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki opublikował listę wnioskowanych przez samorządy zadań, które załapały się na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Z ponad 105 milionów złotych na Ziemię Pyrzycką trafi jedynie.

Powiat Pyrzycki otrzyma niespełna 989 tysięcy złotych na trwającą już modernizację ulicy Staromiejskiej od skrzyżowania z Polną do skrzyżowania z Poznańską i Ciepłowniczą. Jest to połowa środków, jakie inwestycja pochłonie. Drugą zapewni powiat z funduszy własnych.

Spośród 58 inwestycji gminnych, które otrzymają dofinansowanie, jedna jest z terenu naszego powiatu. Gmina Lipiany dostanie 105 tysięcy złotych na remont drogi w Wołczynie, przy wkładzie własnym w wysokości 70 tysięcy złotych.

Dopiero na 14 miejscu listy rezerwowej jest wnioskowana przez gminę Pyrzyce przebudowa ulicy Owocowej. Gmina starała się o dofinansowanie w wysokości ponad 1 miliona 600 tysięcy złotych, przy deklarowanym udziale własnym 500 tysięcy.

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku inwestycji gminnych sąsiednie powiaty zostały bardziej obdarowane. Na środki załapią się: 3 drogi z powiatu gryfińskiego, cztery z myśliborskiego, cztery z choszczeńskiego i osiem z powiatu stargardzkiego. Do tego każdy z samorządów szczebla powiatowego u sąsiadów również otrzyma fundusze.

(ps), fot. arch.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne