Connect with us
https://fb.watch/4BJias5Asc/

Region

Msza Wieczerzy Pańskiej

Opublikowano

dnia

https://fb.watch/4BJias5Asc/
Kontynuuj czytanie
Reklama
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powiat

Z rządowym wsparciem tylko RTG i kanalizacja w Swochowie

Opublikowano

dnia

Autor

Jedynie dwa wnioski skierowane przez samorządy z naszego powiatu załapały się na rządowe wsparcie w ramach drugiego naboru Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze otrzymają jedynie powiat na zakup nowego aparatu rentgenowskiego do szpitala i gmina Bielice na kanalizację w Swochowie.

Dofinansowania nie otrzyma żaden z trzech wniosków złożonych przez gminę Pyrzyce, która wnioskowała o:

  • 6 milionów złotych na prace związane z basenem przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka
  • 1,5 miliona złotych na przebudowę ulicy Polnej
  • Nieco ponad 10,1 miliona złotych na budowę kanalizacji w Brzesku

Samorząd powiatu otrzymał 1,7 miliona złotych na zakup nowego aparatu rentgenowskiego dla szpitala, zaś gmina Bielice 5 milionów złotych na budowę kanalizacji w Swochowie.

W województwie zachodniopomorskim łącznie przyznano 41 dotacji na kwotę 68,7 milionów złotych. Jest to znacznie niższa kwota, niż przyznana choćby dla województwa podkarpackiego, w którym dofinansowane zostanie aż 86 inwestycji na łączną kwotę prawie 140 milionów złotych. W przypadku Podlasia dotacje z funduszu otrzyma 65 inwestycji na łączną kwotę 75 milionów złotych.

(ps), fot. pixabay

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Na Staromiejskiej praca wre

Opublikowano

dnia

Autor

Trwa dalszy ciąg prac remontowych przy ulicy Staromiejskiej w Pyrzycach. W drugim etapie wymieniana jest nawierzchnia jezdni i chodników od skrzyżowania z ulicą Górną do skrzyżowania z ulicą Poznańską.

W obecnej kadencji, dzięki staraniom powiatu ze starostą Stanisławem Stępniem na czele konsekwentnie prowadzone są prace modernizacyjne jednego z głównych ciągów komunikacyjnych Pyrzyc. Ulica Staromiejska stanowi bowiem jedyny objazd centrum miasta od strony wschodniej, często wykorzystywany przez pojazdy osobowe, w szczególności kierujące się na drogę wojewódzką w kierunku Dolic. Logiczne jest więc, że to właśnie ta ulica została ujęta jako pierwsza do pełnej modernizacji.

Obecnie trwają intensywne prace związane z wymianą dotychczasowej nawierzchni chodnika z płyt betonowych na kostkę polbrukową oraz przygotowywane są wjazdy do posesji. Następnie wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Prace, mające na celu poprawę jakości korzystania z drogi, prowadzone są przy wsparciu finansowym z Funduszu Dróg Samorządowych.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne