Connect with us

Powiat

165 tysięcy z ministerstwa kultury na zabytki parafii przy Staromiejskiej

Opublikowano

dnia

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu opublikowało wyniki naboru na dotacje związane z pracami przy zabytkach w 2021 roku. Spośród pięciu wniosków złożonych przez podmioty z gminy Pyrzyce, przeszły dwa, które złożyła parafia pw. NMP Bolesnej w Pyrzycach.

Pierwsza dotacja opiewa na kwotę 120 tysięcy złotych i dotyczy prac remontowych wieży kościoła filialnego w Obrominie. Wniosek uzyskał 72,33 punkty. Drugi wniosek został złożony na prace konserwatorsko-restauratorskie przy Studzience. Otrzymał 70,67 punktów i przyznano środki w wysokości 45 tysięcy złotych.

Dwa pozostałe wnioski, które nie uzyskały ministerialnego wsparcia złożone zostały przez gminę Pyrzyce na prace zabezpieczające i renowacyjne czatowni nr 41 (między basztami Lodową i Prochową) oraz przez parafię pw. św. Ottona na pierwszy etap renowacji elewacji kościoła parafialnego. Wnioski otrzymały odpowiednio po 67,67 i 65 punktów. Dofinansowania na remont i odbudowę wieży kościoła w Nieborowie nie dostanie też parafia w Żabowie, której wniosek uzyskał 67 punktów.

Dotacji nie uzyskały również m.in. parafia w Lipianach, która chciała pozyskać środki na rekonstrukcję i konserwację witraży; parafia w Jesionowie, na remont południowej strony dachu kościoła pw. św. Floriana; parafia w Żukowie na konserwację wieży kościelnej; gmina Warnice na konserwację muru wokół kościoła w Obrytej; parafia w Warnicach na remont wieży i dachu kościoła w Koszewku

(ant), fot. arch

Kontynuuj czytanie
Reklama

Powiat

Z rządowym wsparciem tylko RTG i kanalizacja w Swochowie

Opublikowano

dnia

Autor

Jedynie dwa wnioski skierowane przez samorządy z naszego powiatu załapały się na rządowe wsparcie w ramach drugiego naboru Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze otrzymają jedynie powiat na zakup nowego aparatu rentgenowskiego do szpitala i gmina Bielice na kanalizację w Swochowie.

Dofinansowania nie otrzyma żaden z trzech wniosków złożonych przez gminę Pyrzyce, która wnioskowała o:

  • 6 milionów złotych na prace związane z basenem przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka
  • 1,5 miliona złotych na przebudowę ulicy Polnej
  • Nieco ponad 10,1 miliona złotych na budowę kanalizacji w Brzesku

Samorząd powiatu otrzymał 1,7 miliona złotych na zakup nowego aparatu rentgenowskiego dla szpitala, zaś gmina Bielice 5 milionów złotych na budowę kanalizacji w Swochowie.

W województwie zachodniopomorskim łącznie przyznano 41 dotacji na kwotę 68,7 milionów złotych. Jest to znacznie niższa kwota, niż przyznana choćby dla województwa podkarpackiego, w którym dofinansowane zostanie aż 86 inwestycji na łączną kwotę prawie 140 milionów złotych. W przypadku Podlasia dotacje z funduszu otrzyma 65 inwestycji na łączną kwotę 75 milionów złotych.

(ps), fot. pixabay

Kontynuuj czytanie

Powiat

Zarząd Powiatu zmieniony

Opublikowano

dnia

Autor

Rada Powiatu Pyrzyckiego przyjęła rezygnacje złożone przez dwóch członków zarządu powiatu – Marka Kibałę i Marcina Łapecińskiego. Jeden z wakatów uzupełniono jeszcze na tej samej sesji.

Marcina Łapecińskiego na stanowisku nieetatowego członka Zarządu Powiatu zastąpił inny radny z klubu PSL-IZP – Przemysław Maciąg. Na razie nie powołano nikogo na miejsce Marka Kibały, zaś z nieoficjalnych informacji wynika, że kwestia członka etatowego nadal jest otwarta.

(ps), fot. arch.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne