Connect with us

Powiat

Zarząd Powiatu zmieniony

Opublikowano

dnia

Rada Powiatu Pyrzyckiego przyjęła rezygnacje złożone przez dwóch członków zarządu powiatu – Marka Kibałę i Marcina Łapecińskiego. Jeden z wakatów uzupełniono jeszcze na tej samej sesji.

Marcina Łapecińskiego na stanowisku nieetatowego członka Zarządu Powiatu zastąpił inny radny z klubu PSL-IZP – Przemysław Maciąg. Na razie nie powołano nikogo na miejsce Marka Kibały, zaś z nieoficjalnych informacji wynika, że kwestia członka etatowego nadal jest otwarta.

(ps), fot. arch.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Powiat

Z rządowym wsparciem tylko RTG i kanalizacja w Swochowie

Opublikowano

dnia

Autor

Jedynie dwa wnioski skierowane przez samorządy z naszego powiatu załapały się na rządowe wsparcie w ramach drugiego naboru Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze otrzymają jedynie powiat na zakup nowego aparatu rentgenowskiego do szpitala i gmina Bielice na kanalizację w Swochowie.

Dofinansowania nie otrzyma żaden z trzech wniosków złożonych przez gminę Pyrzyce, która wnioskowała o:

  • 6 milionów złotych na prace związane z basenem przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka
  • 1,5 miliona złotych na przebudowę ulicy Polnej
  • Nieco ponad 10,1 miliona złotych na budowę kanalizacji w Brzesku

Samorząd powiatu otrzymał 1,7 miliona złotych na zakup nowego aparatu rentgenowskiego dla szpitala, zaś gmina Bielice 5 milionów złotych na budowę kanalizacji w Swochowie.

W województwie zachodniopomorskim łącznie przyznano 41 dotacji na kwotę 68,7 milionów złotych. Jest to znacznie niższa kwota, niż przyznana choćby dla województwa podkarpackiego, w którym dofinansowane zostanie aż 86 inwestycji na łączną kwotę prawie 140 milionów złotych. W przypadku Podlasia dotacje z funduszu otrzyma 65 inwestycji na łączną kwotę 75 milionów złotych.

(ps), fot. pixabay

Kontynuuj czytanie

Powiat

165 tysięcy z ministerstwa kultury na zabytki parafii przy Staromiejskiej

Opublikowano

dnia

Autor

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu opublikowało wyniki naboru na dotacje związane z pracami przy zabytkach w 2021 roku. Spośród pięciu wniosków złożonych przez podmioty z gminy Pyrzyce, przeszły dwa, które złożyła parafia pw. NMP Bolesnej w Pyrzycach.

Pierwsza dotacja opiewa na kwotę 120 tysięcy złotych i dotyczy prac remontowych wieży kościoła filialnego w Obrominie. Wniosek uzyskał 72,33 punkty. Drugi wniosek został złożony na prace konserwatorsko-restauratorskie przy Studzience. Otrzymał 70,67 punktów i przyznano środki w wysokości 45 tysięcy złotych.

Dwa pozostałe wnioski, które nie uzyskały ministerialnego wsparcia złożone zostały przez gminę Pyrzyce na prace zabezpieczające i renowacyjne czatowni nr 41 (między basztami Lodową i Prochową) oraz przez parafię pw. św. Ottona na pierwszy etap renowacji elewacji kościoła parafialnego. Wnioski otrzymały odpowiednio po 67,67 i 65 punktów. Dofinansowania na remont i odbudowę wieży kościoła w Nieborowie nie dostanie też parafia w Żabowie, której wniosek uzyskał 67 punktów.

Dotacji nie uzyskały również m.in. parafia w Lipianach, która chciała pozyskać środki na rekonstrukcję i konserwację witraży; parafia w Jesionowie, na remont południowej strony dachu kościoła pw. św. Floriana; parafia w Żukowie na konserwację wieży kościelnej; gmina Warnice na konserwację muru wokół kościoła w Obrytej; parafia w Warnicach na remont wieży i dachu kościoła w Koszewku

(ant), fot. arch

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne