Connect with us

Powiat

Rezygnacje członków zarządu powiatu

Opublikowano

dnia

Dwóch z pięciu członków Zarządu Powiatu Pyrzyckiego złożyło rezygnacje z pełnienia swoich funkcji. Rada Powiatu uchwały w tej sprawie będzie rozpatrywała w przyszłym tygodniu.

Marek Kibała, dotychczas etatowy członek zarządu i jednocześnie dyrektor wydziału dróg i komunikacji swoją rezygnację z zasiadania w Zarządzie Powiatu Pyrzyckiego argumentuje chęcią przejścia na emeryturę. Z kolei Marcin Łapeciński, pełniący dotychczas funkcję członka nieetatowego swoją reakcję tłumaczy sprawami zawodowymi.

W zarządzie pozostają nadal starosta Stanisław Stępień, wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój oraz członek nieetatowy Jan Jaworski. Zgodnie z programem sesji na 24 lutego, po uchwałach o przyjęciu rezygnacji planowana jest uchwała o wyborze członka zarządu.

Układ sił w radzie prezentuje się następująco: klub radnych Prawo i Sprawiedliwość liczy 7 członków (wybranych z list komitetów PiS oraz Skuteczny Samorząd), klub radnych Polskie Stronnictwo Ludowe – Inicjatywa Ziemia Pyrzycka liczy 5 członków (wybranych z list komitetów PSL, Niezależni dla Ziemi Pyrzyckiej, Powiat na plus), natomiast 3 radnych nie jest zrzeszonych w żadnym klubie (2 wybranych z list Platformy Obywatelskiej i jeden z listy Powiat na plus).

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Powiat

165 tysięcy z ministerstwa kultury na zabytki parafii przy Staromiejskiej

Opublikowano

dnia

Autor

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu opublikowało wyniki naboru na dotacje związane z pracami przy zabytkach w 2021 roku. Spośród pięciu wniosków złożonych przez podmioty z gminy Pyrzyce, przeszły dwa, które złożyła parafia pw. NMP Bolesnej w Pyrzycach.

Pierwsza dotacja opiewa na kwotę 120 tysięcy złotych i dotyczy prac remontowych wieży kościoła filialnego w Obrominie. Wniosek uzyskał 72,33 punkty. Drugi wniosek został złożony na prace konserwatorsko-restauratorskie przy Studzience. Otrzymał 70,67 punktów i przyznano środki w wysokości 45 tysięcy złotych.

Dwa pozostałe wnioski, które nie uzyskały ministerialnego wsparcia złożone zostały przez gminę Pyrzyce na prace zabezpieczające i renowacyjne czatowni nr 41 (między basztami Lodową i Prochową) oraz przez parafię pw. św. Ottona na pierwszy etap renowacji elewacji kościoła parafialnego. Wnioski otrzymały odpowiednio po 67,67 i 65 punktów. Dofinansowania na remont i odbudowę wieży kościoła w Nieborowie nie dostanie też parafia w Żabowie, której wniosek uzyskał 67 punktów.

Dotacji nie uzyskały również m.in. parafia w Lipianach, która chciała pozyskać środki na rekonstrukcję i konserwację witraży; parafia w Jesionowie, na remont południowej strony dachu kościoła pw. św. Floriana; parafia w Żukowie na konserwację wieży kościelnej; gmina Warnice na konserwację muru wokół kościoła w Obrytej; parafia w Warnicach na remont wieży i dachu kościoła w Koszewku

(ant), fot. arch

Kontynuuj czytanie

Powiat

Zarząd Powiatu zmieniony

Opublikowano

dnia

Autor

Rada Powiatu Pyrzyckiego przyjęła rezygnacje złożone przez dwóch członków zarządu powiatu – Marka Kibałę i Marcina Łapecińskiego. Jeden z wakatów uzupełniono jeszcze na tej samej sesji.

Marcina Łapecińskiego na stanowisku nieetatowego członka Zarządu Powiatu zastąpił inny radny z klubu PSL-IZP – Przemysław Maciąg. Na razie nie powołano nikogo na miejsce Marka Kibały, zaś z nieoficjalnych informacji wynika, że kwestia członka etatowego nadal jest otwarta.

(ps), fot. arch.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne