Connect with us

Przelewice

Sąd nie zgodził się z wojewodą w sprawie Przelewic

Opublikowano

dnia

Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację radnym gminy, którzy jeszcze w ubiegłym roku zaskarżyli uchylenie przez wojewodę uchwały Rady Gminy Przelewice likwidującej zakład budżetowy prowadzący wówczas ogród dendrologiczny w Przelewicach.

Oznacza to, że uzyskanie opinii związków zawodowych na temat likwidacji zakładu nie było obligatoryjne. Przeciwnego zdania był wojewoda, który zdecydował się na uchylenie przedmiotowej uchwały. Po tym rada podjęła decyzję o skierowaniu sprawy na drogę sądową.

Po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 18 stycznia 2021 r. sprawy ze skargi Gminy Przelewice na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 7 października 2020 r. nr P-1.4131.251.2020.AS w przedmiocie stwierdzenia nieważności uchwały w sprawie likwidacji zakładu budżetowego Gminy Przelewice pod nazwą „Ogród Dendrologiczny, Samorządowy Zakład Budżetowy w Przelewicach sąd orzekł, że rozstrzygnięcie wojewody jest nieważne.

Wyrok nie jest prawomocny.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przelewice

Nowa propozycja dla najmłodszych

Opublikowano

dnia

Autor

Młody narybek do Ochotniczej Straży Pożarnej w Przelewicach poszukiwany! Ruszył nabór do Dziecięcej Drużyny Pożarniczej, działającej przy tamtejszej OSP. Zaproszeni do zapisów są urodzeni w rocznikach 2015 i młodszych.

Z pewnością Dziecięca Drużyna Pożarnicza to ciekawa propozycja nie tylko spędzania wolnego czasu dla najmłodszych, ale również integracji i nauki aktywności na rzecz społeczności już od najmłodszych lat.

– Spotkania grupy DDP oparte będą na zabawach integracyjnych oraz ruchowych. Na ten moment posiadamy już tor przeszkód odpowiednio przystosowany dla dzieci. – mówi dh Natalia Depko, która zajmuje się prowadzeniem drużyny. – Będę się starała również wyszukiwać ciekawych materiałów edukacyjnych oraz zabaw. Na pewno nie zabraknie wspólnych tańców i śpiewów. – dodaje.

Rodzice chętni do zapisania swoich pociech do drużyny proszeni są o kontakt z Natalią Depko przez Facebooka.

(rpk)

Kontynuuj czytanie

Przelewice

Powołano p.o. dyrektora „Ogrodów Przelewice”

Opublikowano

dnia

Autor

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego powołał dziś na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora „Ogrodów Przelewice” byłego burmistrza Barlinka – Zygmunta Siarkiewicza.

Zgodnie z zapowiedziami zarządu kompleks ma działać na rzecz integracji społecznej, kultury oraz ochrony zabytków i modernizacji terenów wiejskich, w tym m.in. pielęgnowania i rozwijania tożsamości i tradycji wsi zachodniopomorskiej, zachowania wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego Pomorza Zachodniego oraz promocji kultury ekologicznej.

(ps), fot. Województwo Zachodniopomorskie

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne