Connect with us

Pyrzyce

Ceny śmieci po raz kolejny odrzucone

Opublikowano

dnia

Rada Miejska w Pyrzycach na dzisiejszej sesji po raz kolejny odrzuciła propozycję podwyższenia stawki za wywóz odpadów komunalnych.

Tak jak w październiku, projekt zwierał propozycję podwyższenia stawki do 26,50 złotego za śmieci segregowane i 53 złotych za śmieci niesegregowane. Po długiej i emocjonującej dyskusji, rada większością 7 głosów przeciw do 4 głosów za, odrzuciła projekt. Podobnie, jak nieco ponad miesiąc wcześniej zmiana została poparta przez radnych klubu „Pracujmy Razem” i radną niezrzeszoną, zaś przeciw głosowali radni klubów „Bezpartyjne Pyrzyce”, „Prawo i Sprawiedliwość” i radny niezrzeszony.

Obecna umowa z Pyrzyckim Przedsiębiorstwem Komunalnym na wywóz odpadów obowiązuje do końca marca przyszłego roku.

ps

Kontynuuj czytanie
Reklama
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Pyrzyce

Nowy wiceburmistrz – powrót Pawła Chyta

Opublikowano

dnia

Autor

15 stycznia burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska powołała swojego zastępcę. Został nim Paweł Chyt – przewodniczący Rady Miejskiej poprzedniej kadencji.

Zajął on miejsce odwołanego z początkiem roku Roberta Betyny. W 2018 roku kandydował do Rady Miejskiej z ramienia komitetu Marzeny Podzińskiej. Startował w okręgu 9 (Poznańska, Owocowa, Ciepłownicza, Obojno, Staromiejska, Rolna, Polna) i zdobywając 110 głosów, przegrał niewielką ich liczbą wybory z Mariuszem Ogrodnikiem (116 głosów).

(ps), fot. archiwum

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Pyrzycki WOŚP internetowo

Opublikowano

dnia

Autor

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się w warunkach epidemii. Pyrzycki Zespół Szkól nr 1, co roku organizujący sztab, poinformował, że w tym roku nie podejmuje się zadania. Pyrzyczanie jednak będą mieli możliwość włączenia się w akcję w formie lokalnej. Internetowy kiermasz książek organizuje Fabryka Dobrego Czasu. O tym, jak będzie wyglądał mówi Marta Hołownia ze stowarzyszenia:

Nasza akcja przeniosła się do Internetu na nasz fanpage na Facebooku.  Na czym polega? Należy zrobić zdjęcie książek, które chce się oddać .Wysłać zdjęcie na pocztę Fabryki na fb . My zajmujemy się resztą. Tzn. kontaktujemy odbiorcę i kupującego lub wysyłamy wolontariusza z książkami do   nowego właściciela.

A cała procedura przekazania środków za książkę na WOŚP wygląda tak:

❄Wybieracie książkę.

❄Wpłacacie na WOŚP tyle ile chcecie.

❄Nam dajecie znać w komentarzu, że wpłaciliście.

❄My kontaktujemy Was z właścicielem książki lub nasi wolontariusze Wam ją dostarczają ♥️

Na tej stronie można dokonać wpłaty:

https://www.wosp.org.pl/

Zachęcamy do włączenia się we wspólną akcję. Z jednej strony budujemy bezpieczeństwo naszej lokalnej służby zdrowia, czyli także mieszkańców naszego powiatu ( w zeszłym roku Szpital w Pyrzycach otrzymał od WOŚP dwa respiratoryhttps://www.facebook.com/SzpitalPyrzyce) z drugiej strony zachęcamy do czytania i wspólnotowego świętowania mimo wszystko.

                                                                                                 Marta Hołownia, (ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne