Connect with us

Przelewice

Powołano p.o. dyrektora „Ogrodów Przelewice”

Opublikowano

dnia

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego powołał dziś na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora „Ogrodów Przelewice” byłego burmistrza Barlinka – Zygmunta Siarkiewicza.

Zgodnie z zapowiedziami zarządu kompleks ma działać na rzecz integracji społecznej, kultury oraz ochrony zabytków i modernizacji terenów wiejskich, w tym m.in. pielęgnowania i rozwijania tożsamości i tradycji wsi zachodniopomorskiej, zachowania wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego Pomorza Zachodniego oraz promocji kultury ekologicznej.

(ps), fot. Województwo Zachodniopomorskie

Kontynuuj czytanie
Reklama

Przelewice

Nowa propozycja dla najmłodszych

Opublikowano

dnia

Autor

Młody narybek do Ochotniczej Straży Pożarnej w Przelewicach poszukiwany! Ruszył nabór do Dziecięcej Drużyny Pożarniczej, działającej przy tamtejszej OSP. Zaproszeni do zapisów są urodzeni w rocznikach 2015 i młodszych.

Z pewnością Dziecięca Drużyna Pożarnicza to ciekawa propozycja nie tylko spędzania wolnego czasu dla najmłodszych, ale również integracji i nauki aktywności na rzecz społeczności już od najmłodszych lat.

– Spotkania grupy DDP oparte będą na zabawach integracyjnych oraz ruchowych. Na ten moment posiadamy już tor przeszkód odpowiednio przystosowany dla dzieci. – mówi dh Natalia Depko, która zajmuje się prowadzeniem drużyny. – Będę się starała również wyszukiwać ciekawych materiałów edukacyjnych oraz zabaw. Na pewno nie zabraknie wspólnych tańców i śpiewów. – dodaje.

Rodzice chętni do zapisania swoich pociech do drużyny proszeni są o kontakt z Natalią Depko przez Facebooka.

(rpk)

Kontynuuj czytanie

Przelewice

Sąd nie zgodził się z wojewodą w sprawie Przelewic

Opublikowano

dnia

Autor

Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację radnym gminy, którzy jeszcze w ubiegłym roku zaskarżyli uchylenie przez wojewodę uchwały Rady Gminy Przelewice likwidującej zakład budżetowy prowadzący wówczas ogród dendrologiczny w Przelewicach.

Oznacza to, że uzyskanie opinii związków zawodowych na temat likwidacji zakładu nie było obligatoryjne. Przeciwnego zdania był wojewoda, który zdecydował się na uchylenie przedmiotowej uchwały. Po tym rada podjęła decyzję o skierowaniu sprawy na drogę sądową.

Po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 18 stycznia 2021 r. sprawy ze skargi Gminy Przelewice na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 7 października 2020 r. nr P-1.4131.251.2020.AS w przedmiocie stwierdzenia nieważności uchwały w sprawie likwidacji zakładu budżetowego Gminy Przelewice pod nazwą „Ogród Dendrologiczny, Samorządowy Zakład Budżetowy w Przelewicach sąd orzekł, że rozstrzygnięcie wojewody jest nieważne.

Wyrok nie jest prawomocny.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne