Connect with us

Pyrzyce

Izba skarbowa zlikwidowała punkt hazardowy w Pyrzycach

Opublikowano

dnia

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Pyrzycach. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 6 komputerów, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom oraz prawie 3 tys. zł przeznaczone na wypłaty wygranych. Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary.


Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie ustalili, że w jednym z lokali w Pyrzycach urządzane są nielegalne gry hazardowe online.

14 listopada br., po wejściu do wcześniej wytypowanego lokalu, zabezpieczyli 6 komputerów służących do organizacji gier hazardowych. W lokalu funkcjonował monitoring, dlatego dodatkowo zabezpieczono modem, 2 telefony komórkowe z kartami SIM, 4 kamery, 1 wideorejestrator. Zatrzymano również gotówkę w kwocie 2.740 zł.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej. Funkcjonariusze KAS przesłuchali 4 osoby obecne w lokalu (3 graczy i osobę nadzorującą lokal).

W czynnościach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz 8 funkcjonariuszy Policji i 3 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Marzena Podzińska z wotum i absolutorium

Opublikowano

dnia

Autor

Tradycyjnie w czasie czerwcowych obrad Rady Miejskiej, radni głosowali nad udzieleniem wotum zaufania dla burmistrza oraz absolutorium za wykonanie budżetu. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku Marzena Podzińska otrzymała wymaganą ilość głosów.

Dyskusję nad raportem o stanie gminy poprzedziła około 40-minutowa prezentacja burmistrz na temat ubiegłego roku. Żaden z mieszkańców nie skorzystał z możliwości zabrania głosu w debacie. Sama dyskusja również nie była w tym roku burzliwa.

W kwestii wotum zaufania, za jego udzieleniem głosowało 10 radnych (Iwona Ksel, Artur Kurowski, Hubert Łuszczyk, Mariusz Majak, Remigiusz Pajor-Kubicki, Małgorzata Piotrowska, Tomasz Posyniak, Paweł Retecki, Grażyna Słodkowska i Jerzy Wroński), przeciw było 4 radnych (Przemysław Golczyk, Mariusz Ogrodnik, Mirosław Stasiak i Mariusz Szymkowicz), zaś wstrzymał się 1 radny (Damian Błażejewski).

Zarówno sprawozdanie z wykonania budżetu, jak i uchwała o udzieleniu absolutorium za jego wykonanie spotkały się z poparciem wszystkich obecnych na sali radnych.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Jak Pyrzyczanie głosowali w 1989?

Opublikowano

dnia

Autor

Przypadająca dziś 32. rocznica tzw. wyborów czerwcowych, zachęca do zagłębienia się w historię współczesną i sprawdzenie, jak w wyborach do ostatniej kadencji Sejmu PRL głosowali mieszkańcy gm. Pyrzyce.

Gmina Pyrzyce wchodziła w skład okręgu wyborczego nr 93 z siedzibą w Stargardzie Szczecińskim. Do obsadzenia były trzy mandaty z listy okręgowej o numerach: 364 – dla kandydata bezpartyjnego, 365 – dla kandydata Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i 366 – dla kandydata Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. W pierwszej turze wyborów obsadzono tylko mandat bezpartyjny, ponieważ w skali okręgu Artur Balazs uzyskał poparcie rzędu prawie 65%. Po drugiej turze wyborów mandat PZPR przypadł Bolesławowi Suchodolskiemu, a mandat ZSL Jerzemu Rosiakowi.

W gminie Pyrzyce funkcjonowało 5 komisji wyborczych w mieście (Hotel robotniczy przy ul. 1-go Maja, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół im. Aleksandra Zawadzkiego, spółdzielnie mieszkaniowe przy ul. Dąbrowskiego i ul. Słonecznej) oraz 6 komisji na wsiach (Mielęcin, Krzemlin, Żabów, Ryszewko, Okunica, Brzesko). Pogrubiono nazwiska wybranych posłów.

  MIASTOWIEŚRAZEM
364Artur Balazs362817295357
Bezp.Adam Kornel266122388
 Jan Wołek9155751490
Źródło: Archiwum Państwowe w Szczecinie/o Stargard
365Boleslaw Suchodolski13787422120
PZPRAlfred Szefer11894411630
 Antoni Walczak7784771255
Źródło: Archiwum Państwowe w Szczecinie/o Stargard
366Zbigniew Luter526315841
ZSLIgnacy Maćkowiak7605091269
 Jerzy Rosiak448253701
 Ryszard Szunke539158697
 Józef Woroszczak314120434
Źródło: Archiwum Państwowe w Szczecinie/o Stargard

Artur Balazs uzyskał w gminie Pyrzyce wynik aż o 10% wyższy, niż w skali całego okręgu. Był to też wynik o ponad 300 głosów wyższy, niż uzyskany w gminie przez całą listę PZPR oraz przez listę ZSL. Ogólnie na oddanie głosu w mandacie bezpartyjnym zdecydowało się 7325 wyborców. Znacznie mniej osób zagłosowało na mandaty przysługujące PZPR (5005 osób) i ZSL (3942 osoby).

Jeśli chodzi o mandat który starali się kandydaci PZPR, to o ile w gm. Pyrzyce najwięcej głosów podobnie jak w okręgu dostał Bolesław Suchodolski, o tyle Alfred Szefer, inaczej niż w całym okręgu, pokonał Antoniego Walczaka. Podobnie w kwestii ZSL – najwięcej głosów uzyskał mieszkający na Ziemi Pyrzyckiej Ignacy Maćkowiak, który w skali okręgu zajął dopiero 4 miejsce.

Oprócz listy okręgowej 4 czerwca 1989 roku można było oddać głos również na sejmową listę krajową oraz zagłosować w pierwszych wyborach do Senatu. O tych wynikach przyjdzie nam jednak jeszcze napisać.

(rpk), fot. Wikimedia Commons, kampania wyborcza na ulicach Gdyni (wstawiamy ze względu na brak zdjęć kampanijnych z Pyrzyc)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne