Connect with us

Pyrzyce

Nowe stawki podatków od nowego roku

Opublikowano

dnia

W czwartek Rada Miejska Pyrzyc uchwaliła nowe stawki podatków lokalnych, które będą obowiązywały od stycznia przyszłego roku. Podatki wzrosną o 3,9% (wskaźnik inflacji) w stosunku do stawki obowiązującej w tym roku. Wśród radnych nie było w tej kwestii jednomyślności.

Nowy podatek od nieruchomości poparty został przez 9 radnych: wszystkich z klubu „Pracujmy Razem” (3), 4 z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce” i 2 niezrzeszonych. Przeciw głosowali wszyscy radni klubu „Prawo i Sprawiedliwość” (3), 1 radny klubu „Bezpartyjne Pyrzyce” i 1 radny niezrzeszony. Głos wstrzymujący oddał 1 radny z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce”.

Również 9 radnych zagłosowało za zaproponowaną stawką podatku rolnego: wszyscy z klubu „Pracujmy Razem”, 4 z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce” i 2 niezrzeszonych. Głosy przeciw oddało 2 radnych z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce” i 1 radny niezrzeszony, natomiast od głosu wstrzymał się cały klub radnych „Prawo i Sprawiedliwość”.

Nowe stawki podatku transportowego poparte zostały przez 11 radnych: cały klub „Pracujmy Razem”, 5 radnych z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce”, 2 radnych niezrzeszonych i 1 radnego z klubu „Prawo i Sprawiedliwość”. Przeciw głosowało 2 radnych z klubu „Prawo i Sprawiedliwość”, 1 radny z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce” i 1 radny niezrzeszony.

Co należy zaznaczyć – uchwała dotycząca podatku rolnego podejmowana jest w sprawie „obniżenia ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego”. Oznacza to, że niepodjęcie tej uchwały skutkowałoby najwyższą możliwą stawką tego podatku wynoszącą 58,55 złotych za kwintal. Dzięki decyzji rady cena ta wyniesie w przyszłym roku 57,71 złotych za kwintal. Dla budżetu gminy będą to wpływy o 170 000 złotych niższe, niż gdyby pozostała stawka górna.

Z kolei stawka podatku transportowego w przeciwieństwie do podatków rolnego i od nieruchomości nie była na ten rok podniesiona i pozostała na poziomie z roku 2019.

(ps), fot. Transmisja Gminy Pyrzyce z obrad Rady Miejskiej

Pyrzyce

Ceny śmieci po raz kolejny odrzucone

Opublikowano

dnia

Autor

Rada Miejska w Pyrzycach na dzisiejszej sesji po raz kolejny odrzuciła propozycję podwyższenia stawki za wywóz odpadów komunalnych.

Tak jak w październiku, projekt zwierał propozycję podwyższenia stawki do 26,50 złotego za śmieci segregowane i 53 złotych za śmieci niesegregowane. Po długiej i emocjonującej dyskusji, rada większością 7 głosów przeciw do 4 głosów za, odrzuciła projekt. Podobnie, jak nieco ponad miesiąc wcześniej zmiana została poparta przez radnych klubu „Pracujmy Razem” i radną niezrzeszoną, zaś przeciw głosowali radni klubów „Bezpartyjne Pyrzyce”, „Prawo i Sprawiedliwość” i radny niezrzeszony.

Obecna umowa z Pyrzyckim Przedsiębiorstwem Komunalnym na wywóz odpadów obowiązuje do końca marca przyszłego roku.

ps

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Izba skarbowa zlikwidowała punkt hazardowy w Pyrzycach

Opublikowano

dnia

Autor

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Pyrzycach. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 6 komputerów, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom oraz prawie 3 tys. zł przeznaczone na wypłaty wygranych. Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary.


Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie ustalili, że w jednym z lokali w Pyrzycach urządzane są nielegalne gry hazardowe online.

14 listopada br., po wejściu do wcześniej wytypowanego lokalu, zabezpieczyli 6 komputerów służących do organizacji gier hazardowych. W lokalu funkcjonował monitoring, dlatego dodatkowo zabezpieczono modem, 2 telefony komórkowe z kartami SIM, 4 kamery, 1 wideorejestrator. Zatrzymano również gotówkę w kwocie 2.740 zł.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej. Funkcjonariusze KAS przesłuchali 4 osoby obecne w lokalu (3 graczy i osobę nadzorującą lokal).

W czynnościach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz 8 funkcjonariuszy Policji i 3 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne