Connect with us

Pyrzyce

Strajk również w Pyrzycach

Opublikowano

dnia

Również w Pyrzycach odbył się Strajk Kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego niezgodność eugenicznej przesłanki do aborcji z ustawą zasadniczą.

Kilka minut po godzinie 18:00 spod ratusza wyruszyła najprawdopodobniej największa w historii Pyrzyc manifestacja. Uczestnicy przeszli głównymi ulicami miasta i udali się pod komitet powiatowy Prawa i Sprawiedliwości, gdzie podobnie jak w innych miastach przed drzwiami zapalono znicze, zaś tablica informująca o siedzibie partii została oklejona przez manifestujących hasłami, po czym część demonstrujących udała się w kierunku Placu Wolności.Wśród uczestników, w tym bardzo wielu młodych ludzi, dominowała atmosfera nie tylko sprzeciwu wobec wyroku TK, ale również całego rządu i partii rządzącej, co było mocno widoczne choćby przez slogany na plakatach i wykrzykiwane hasła.

Trzeba również zaznaczyć, że sama manifestacja mimo silnych emocji uczestników i wulgarnego charakteru haseł przebiegała spokojnie, bez ekscesów i dewastacji.

(red)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Kolejna awaria. Tym razem na Bogusława

Opublikowano

dnia

Autor

Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne poinformowało na swoim internetowym profilu o awarii sieci wodociągowej przy ul. Bogusława.

W związku z awarią do godziny 18:00 nie będzie wody przy ulicach: Bogusława, Szczecińskiej, Żwirki i Wigury, Równej, Kościuszki, Rejtana, Poniatowskiego, Dworcowej, Pod Lipami oraz Narutowicza.

Jest to druga awaria sieci wodociągowej w tym miesiącu. Niespełna tydzień temu awarii uległ wodociąg w ciągu ul. Ogrodowej.

(ps), fot. arch.

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Podziękowanie dla Pyrzyczanina

Opublikowano

dnia

Autor

W związku z zakończeniem pełnienia funkcji prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej, podziękowania Dariuszowi Jagielle złożył wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Odchodzący z funkcji prezes ZZPS od wielu lat jest działaczem i trenerem sportowym, między innymi w MLKS Żak Pyrzyce. Decyzją delegatów na zebranie sprawozdawczo-wyborcze nowym prezesem został Marek Mierzwiński.

(ps), fot. Facebook.com/OKustosz

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne