Connect with us

Pyrzyce

Strajk również w Pyrzycach

Opublikowano

dnia

Również w Pyrzycach odbył się Strajk Kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego niezgodność eugenicznej przesłanki do aborcji z ustawą zasadniczą.

Kilka minut po godzinie 18:00 spod ratusza wyruszyła najprawdopodobniej największa w historii Pyrzyc manifestacja. Uczestnicy przeszli głównymi ulicami miasta i udali się pod komitet powiatowy Prawa i Sprawiedliwości, gdzie podobnie jak w innych miastach przed drzwiami zapalono znicze, zaś tablica informująca o siedzibie partii została oklejona przez manifestujących hasłami, po czym część demonstrujących udała się w kierunku Placu Wolności.Wśród uczestników, w tym bardzo wielu młodych ludzi, dominowała atmosfera nie tylko sprzeciwu wobec wyroku TK, ale również całego rządu i partii rządzącej, co było mocno widoczne choćby przez slogany na plakatach i wykrzykiwane hasła.

Trzeba również zaznaczyć, że sama manifestacja mimo silnych emocji uczestników i wulgarnego charakteru haseł przebiegała spokojnie, bez ekscesów i dewastacji.

(red)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Fotogalerie

Drugi dzień folkloru (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Galeria zdjęć z drugiego dnia 41. Pyrzyckich Spotkań z Folklorem.

Fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Fotogalerie

Odpust św. Ottona (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Okolicznościowe uroczystości odpustowe z okazji wspomnienia liturgicznego św. Ottona z Bambergu miały miejsce w pyrzyckiej parafii, której patronem jest święty. Okolicznościowemu nabożeństwu przewodniczył ks. Józef Wróbel SCI – lubelski biskup pomocniczy, wcześniej biskup diecezjalny Helsinek w Finlandii. Wśród gości obecny był również ks. Bogusław Burgat SChr – wikariusz generalny zakonu chrystusowców.

W czasie sprawowanej mszy biskup poświęcił również nową monstrancję ufundowaną przez różę różańcową rodziców modlących się w intencji swoich dzieci. Na obchody złożyły się również akt zawierzenia św. Ottonowi, procesja wokół kościoła i adoracja relikwii świętego.

(ps), fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne