Connect with us

Pyrzyce

Koronawirus w szpitalu. Będzie 20 miejsc COVIDowych

Opublikowano

dnia

Wczoraj zawieszono przyjmowanie pacjentów na dwa oddziały szpitala w Pyrzycach, dzisiaj zdecydowano o utworzeniu w placówce 20 miejsc przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem.

Decyzję taką, jak się dowiadujemy, podjęto w porozumieniu z wojewodą po tym, jak przeprowadzone testy potwierdziły obecność chorych osób w pyrzyckiej placówce. Jak podaje wojewódzki sanepid w całym regionie potwierdzono 515 nowych przypadków zakażenia, w tym 5 w powiecie pyrzyckim (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 3 mężczyzn w średnim wieku).

ps , fot. archiwum

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Pożar w „Bagietce”

Opublikowano

dnia

Autor

W nocy ze środy na czwartek spaliło się wnętrze piekarni „Bagietka” przy ul. Stargardzkiej. Działania na miejscu podjęła pyrzycka straż pożarna.

Sklep niedawno został oddany do użytku po remoncie. Jak na swoim profilu społecznosciowym informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej dwa zastępy strażaków zabezpieczyły miejsce zdarzenia, odłączyły prąd i gaz oraz ugasiły płonące elementy wyposażenia. Miejsce zostało przekazane policji, aby zabezpieczyć je przed osobami postronnymi.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Wiemy co dalej z Owocową. Przetarg zakończony

Opublikowano

dnia

Autor

Gmina Pyrzyce rozstrzygnęła przetarg na przebudowę ulicy Owocowej. Do ratusza wpłynęły cztery oferty. Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu będzie mogło odbyć się po dopełnieniu formalności.

Spośród czterech złożonych ofert została odrzucona jedna ze względu na brak wpłaty wadium. Spośród pozostałych najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „MDB Sp. z o.o.” ze Szczecina. Zaproponowana przez nią kwota opiewa na nieco ponad 1 milion 593 tysiące złotych. Oznacza to, że jest o prawie 57 tysięcy złotych niższa, niż kwota zabezpieczona na inwestycję w budżecie gminy.

-Dobrze, że udało się rozstrzygnąć ten przetarg. Mamy trudny czas w gospodarce i rosnące ceny zarówno materiałów jak i robocizny, więc tym lepiej, że zaoferowana kwota jest niższa, niż zabezpieczona w budżecie – mówi radny Remigiusz Pajor-Kubicki. – Remont ulicy Owocowej jest konieczny tym bardziej, że w ostatnim czasie tamtą drogą był poprowadzony objazd. Czekamy teraz na rozstrzygnięcie przetargu na ulicę Polną. Oferty na jej przebudowę można składać do 14 lipca. – dodaje radny.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne