Connect with us

Pyrzyce

Będzie ścieżka rowerowa od Kościuszki do Rycerza Przybora

Opublikowano

dnia

Rada Miejska na sesji wrześniowej przegłosowała zmiany w budżecie gminy. Jedną z tych, które po realizacji najbardziej będą rzucać się w oczy będzie z pewnością ścieżka pieszo-rowerowa od ul. Rycerza Przybora do ul. Kościuszki po starym nasypie kolejowym. Cała inwestycja ma kosztować niespełna 563 tysiące złotych, a jej powstanie umożliwi komunikację osiedla z centrum miasta poza główną drogą wiodącą ulicą Mickiewicza.

– Każdy metr ścieżki rowerowej w naszym regionie jest na wagę złota. Moim zdaniem, w niedalekiej przyszłości powinniśmy pomyśleć o przygotowaniu koncepcji rozwoju tras rowerowych czy to w gminie czy to w powiecie, byśmy z innymi samorządami mogli koordynować ten ważny aspekt. – mówi przewodniczący Komisji Budżetu i Gospodarki Remigiusz Pajor-Kubicki.

Radni wyrazili również zgodę na przeznaczenie 90 tysięcy złotych na wykonanie koniecznej dokumentacji przebudowy budynku przy ul. Jana Pawła II dawniej zajmowanego przez pogotowie ratunkowe. Zgodnie z planami gminy ma tam powstać dzienny dom opieki nad seniorami, którego działalność ma wesprzeć nie tylko najstarszych mieszkańców gminy, ale również ich opiekunów, często z trudem łączących pracę zawodową z opieką nad starszymi ludźmi.

250 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na dokończenie odcinka drogi w Obrominie. Pieniądze zostaną przeznaczone na wykonanie dokumentacji i budowę drogi. Do budżetu wprowadzono również między innymi zmiany związane z funduszami sołeckimi i przeniesieniem wydatków związanych z funkcjonowaniem oświaty.

(ps)

Pyrzyce

Ceny śmieci po raz kolejny odrzucone

Opublikowano

dnia

Autor

Rada Miejska w Pyrzycach na dzisiejszej sesji po raz kolejny odrzuciła propozycję podwyższenia stawki za wywóz odpadów komunalnych.

Tak jak w październiku, projekt zwierał propozycję podwyższenia stawki do 26,50 złotego za śmieci segregowane i 53 złotych za śmieci niesegregowane. Po długiej i emocjonującej dyskusji, rada większością 7 głosów przeciw do 4 głosów za, odrzuciła projekt. Podobnie, jak nieco ponad miesiąc wcześniej zmiana została poparta przez radnych klubu „Pracujmy Razem” i radną niezrzeszoną, zaś przeciw głosowali radni klubów „Bezpartyjne Pyrzyce”, „Prawo i Sprawiedliwość” i radny niezrzeszony.

Obecna umowa z Pyrzyckim Przedsiębiorstwem Komunalnym na wywóz odpadów obowiązuje do końca marca przyszłego roku.

ps

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Izba skarbowa zlikwidowała punkt hazardowy w Pyrzycach

Opublikowano

dnia

Autor

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Pyrzycach. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 6 komputerów, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom oraz prawie 3 tys. zł przeznaczone na wypłaty wygranych. Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary.


Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie ustalili, że w jednym z lokali w Pyrzycach urządzane są nielegalne gry hazardowe online.

14 listopada br., po wejściu do wcześniej wytypowanego lokalu, zabezpieczyli 6 komputerów służących do organizacji gier hazardowych. W lokalu funkcjonował monitoring, dlatego dodatkowo zabezpieczono modem, 2 telefony komórkowe z kartami SIM, 4 kamery, 1 wideorejestrator. Zatrzymano również gotówkę w kwocie 2.740 zł.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej. Funkcjonariusze KAS przesłuchali 4 osoby obecne w lokalu (3 graczy i osobę nadzorującą lokal).

W czynnościach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz 8 funkcjonariuszy Policji i 3 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne