Connect with us

Pyrzyce

Startuje pierwsza aplikacja mobilna

Opublikowano

dnia

W sklepie Google Play można już pobrać bezpłatną aplikację mobilną „Ziemia Pyrzycka”. Jest to pierwsza lokalna aplikacja, zaś jej napisanie było możliwe dzięki wsparciu samorządu województwa w ramach programu Społecznik”. Jej użytkownicy będą mieli dostęp nie tylko do informacji i publicystyki z Expressu Lokalnego, ale także do galerii powojennych zdjęć pokazujących historię regionu oraz informacji na temat szlaków i atrakcji turystycznych.

Aplikacja ma być w przyszłości przede wszystkim kompendium wiedzy i informacji na temat regionu pyrzyckiego dla wszystkich, którzy składają tutaj wizytę. Druga jej funkcja, to przekazywanie mieszkańcom bieżących informacji i publicystyki, dlatego jest pod nią podpięty portal ExpressLokalny.pl – mówi szef „Inicjatywy Ziemia Pyrzycka” Remigiusz Pajor-Kubicki. – Startujemy skromnie, ale będziemy chcieli ją na bieżąco, w miarę pozyskiwanych środków zewnętrznych rozwijać. W dzisiejszym świecie aplikacja mobilna to podstawa. – dodaje.

Po uruchomieniu „Ziemi Pyrzyckiej” ukazuje się aktualna strona główna Expressu. Dzięki temu użytkownik ma dostęp do najnowszych wiadomości podawanych przez stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka”. Klikając w menu zakładkę „Odkryj Ziemię Pyrzycką” pojawią się informacje o dwóch regionalnych szlakach przebiegających przez powiat pyrzycki: Szlaku św. Ottona oraz Zachodniopomorskim Szlaku Fortyfikacji – trasie miasteczek warownych. W niedalekiej przyszłości planowane jest uzupełnienie zakładki o propozycje nowych szlaków lokalnych oraz tras rowerowych i informacje na temat cyklicznych wydarzeń, takich jak Pyrzyckie Spotkania z Folklorem w Pyrzycach czy Zlot Pojazdów Militarnych w Lipianach.

W zakładce „Z kart historii” znajdziemy galerię powojennych zdjęć regionu. Również ona będzie uzupełniana i wówczas pojawi się w niej lista ofiarodawców zdjęć.

Aplikacja posiada również odnośniki do profili „Ziemia Pyrzycka”,”Express Lokalny” oraz stowarzyszenia na Facebooku i Instagramie. Ponadto jest też odnośnik do promującego Ziemię Pyrzycką kanału Telewizji ZPTV w serwisie YouTube.

Pierwsza pyrzycka aplikacja mobilna powstała dzięki dofinansowaniu samorządu województwa w ramach programu „Społecznik”. Inicjatorem jej napisania było stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka”. Jest to jedno z działań, które mają na celu promocję turystyczną Ziemi Pyrzyckiej oraz poszerzanie świadomości mieszkańców na temat jej historii, szczególnie w czasach powojennych.

(ps)

Pyrzyce

Ceny śmieci po raz kolejny odrzucone

Opublikowano

dnia

Autor

Rada Miejska w Pyrzycach na dzisiejszej sesji po raz kolejny odrzuciła propozycję podwyższenia stawki za wywóz odpadów komunalnych.

Tak jak w październiku, projekt zwierał propozycję podwyższenia stawki do 26,50 złotego za śmieci segregowane i 53 złotych za śmieci niesegregowane. Po długiej i emocjonującej dyskusji, rada większością 7 głosów przeciw do 4 głosów za, odrzuciła projekt. Podobnie, jak nieco ponad miesiąc wcześniej zmiana została poparta przez radnych klubu „Pracujmy Razem” i radną niezrzeszoną, zaś przeciw głosowali radni klubów „Bezpartyjne Pyrzyce”, „Prawo i Sprawiedliwość” i radny niezrzeszony.

Obecna umowa z Pyrzyckim Przedsiębiorstwem Komunalnym na wywóz odpadów obowiązuje do końca marca przyszłego roku.

ps

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Izba skarbowa zlikwidowała punkt hazardowy w Pyrzycach

Opublikowano

dnia

Autor

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Pyrzycach. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 6 komputerów, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom oraz prawie 3 tys. zł przeznaczone na wypłaty wygranych. Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary.


Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie ustalili, że w jednym z lokali w Pyrzycach urządzane są nielegalne gry hazardowe online.

14 listopada br., po wejściu do wcześniej wytypowanego lokalu, zabezpieczyli 6 komputerów służących do organizacji gier hazardowych. W lokalu funkcjonował monitoring, dlatego dodatkowo zabezpieczono modem, 2 telefony komórkowe z kartami SIM, 4 kamery, 1 wideorejestrator. Zatrzymano również gotówkę w kwocie 2.740 zł.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej. Funkcjonariusze KAS przesłuchali 4 osoby obecne w lokalu (3 graczy i osobę nadzorującą lokal).

W czynnościach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz 8 funkcjonariuszy Policji i 3 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne