Connect with us

Powiat

Tragiczny wypadek koło Cieszysławia

Opublikowano

dnia

W niedzielny wieczór na drodze pomiędzy miejscowościami Stary Przylep a Cieszysław doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

 Jak informuje stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat” Oficer Prasowy KP PSP Pyrzyce ogn. Bartłomiej Czarnof przed godziną 20.00 doszło do śmiertelnego wypadku pomiędzy Starym Przylepem a Cieszysławiem. Kierowca samochodu osobowego podróżujący sam, zjechał z drogi, obtarł się o przydrożne drzewo. Podczas dachowania wypadł z pojazdu i znalazł się poza samochodem w przydrożnym rowie. Na miejscu ciągle pracuje Policja, ZRM, Straż Pożarna.

tekst i fot: Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat

Kontynuuj czytanie
Reklama

Powiat

Zarząd Powiatu zmieniony

Opublikowano

dnia

Autor

Rada Powiatu Pyrzyckiego przyjęła rezygnacje złożone przez dwóch członków zarządu powiatu – Marka Kibałę i Marcina Łapecińskiego. Jeden z wakatów uzupełniono jeszcze na tej samej sesji.

Marcina Łapecińskiego na stanowisku nieetatowego członka Zarządu Powiatu zastąpił inny radny z klubu PSL-IZP – Przemysław Maciąg. Na razie nie powołano nikogo na miejsce Marka Kibały, zaś z nieoficjalnych informacji wynika, że kwestia członka etatowego nadal jest otwarta.

(ps), fot. arch.

Kontynuuj czytanie

Powiat

Najwięcej z nas poszło do kardiologa

Opublikowano

dnia

Autor

Szpital Powiatowy w okolicznościowej informacji przedstawionej Radzie Powiatu podał najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania placówki w zeszłym roku. Mimo epidemii pacjenci korzystali z licznych poradni przyszpitalnych.

Najwięcej pacjentów odnotowały poradnie kardiologiczna i poradnia K – po 5362 osoby. Z kolei ponad 4700 osób korzystało z usług poradni ortopedycznej. Dużą popularnością wśród pacjentów cieszyły się też poradnie chirurgiczna i pulmonologiczna (odpowiednio 3455 i 2476 pacjentów). Z pozostałych poradni ponad tysiąc pacjentów skorzystało jeszcze z urologicznej, endokrynologicznej i diabetologicznej. Poradnie preluksacyjna i gastroenterologiczna odnotowało po nieco ponad 300 pacjentów, zaś do lekarza medycyny sportowej udało się 81 osób, a poradni chorób wewnętrznych 46.

Warto również ująć, że w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, czyli dyżurów nocnych i świątecznych przyjęto 3089 pacjentów.

Przy tej okazji warto również ująć, że to właśnie na choroby układu krążenia umiera w naszym powiecie najwięcej osób, a do roku 2018 krzywa zgonów na nie systematycznie rosła (dane Głównego Urzędu Statystycznego). Drugą najczęstszą przyczyną zgonów są choroby nowotworowe. Od dziesięciu lat, każdego roku umiera u nas na nie ponad 100 osób.

(ps), fot. arch.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne