Connect with us

Pyrzyce

Skromnie, ale z ambicjami

Opublikowano

dnia

Mimo trudnych warunków w pierwszy weekend września odbyła się premierowa edycja „Jarmarku Ottonowego”. Na wydarzenie złożyły się dwa panele dyskusyjne, rozpoczęcie zbiórki funduszy na renowację zabytków, targ promujący lokalną przedsiębiorczość i organizacje pozarządowe oraz wieczorny pokaż filmowy.

Tegoroczna, pierwsza, edycja „Jarmarku Ottonowego” mogła odbyć się dzięki wsparciu samorządu województwa zachodniopomorskiego. Jego dwa główne aspekty stanowiły promocja przedsiębiorczości i działalności pozarządowej wśród mieszkańców.

W ramach wydarzenia odbyły się dwa panele dyskusyjne on-line. Piątkowy panel „Wyzwania dla społeczności”, dotyczący działalności organizacji pozarządowych obejrzało 480 osób. Głównym jego tematem było zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby współczesnych rodzin, w których realizacji może pomóc działalność stowarzyszeń, a także perspektywy możliwości w działaniu. Zwrócona została również uwaga na możliwości, jakie w zakresie działalności społecznej przewiduje samorząd województwa, w tym program „Społecznik”.

Panel dyskusyjny "Wyzwania dla społeczności"

Zapraszamy na panel dyskusyjny na temat aktywności społecznej i działalności organizacji pozarządowych.#PomorzeZachodnie

Opublikowany przez Ziemia Pyrzycka Piątek, 4 września 2020

Panel sobotni „Na Pyrzyc rachunek” dotyczył promocji idei przedsiębiorczości oraz przedsiębiorców, którzy swoją działalnością skupiają się na województwie. Panel miał 420 widzów. W jego trakcie między innymi przedstawione zostały możliwości, jakie dla osób przedsiębiorczych, zarówno prowadzących firmy jak i dopiero zastanawiających się nad podjęciem działalności, oferują urzędy pracy i inne organizacje, w tym lokalne grupy działania. Dyskutowano również na temat perspektyw kształcenia zawodowego w województwie zachodniopomorskim.

Panel dyskusyjny "Na Pyrzyc rachunek"

O 20:30 rozmowa na temat przedsiębiorczości, biznesu i miejsca pyrzyckiej gospodarki w regionie. Zapraszamy!#PomorzeZachodnie

Opublikowany przez Ziemia Pyrzycka Sobota, 5 września 2020

Również w sobotę, na mini-targu pyrzyckim można było otrzymać materiały informacyjne dotyczące działalności organizacji pozarządowych i regionalnych przedsiębiorców oraz możliwości wsparcia dla przedsiębiorców i podejmujących działalność gospodarczą oferowanego przez urząd pracy.

Ostatnim wydarzeniem, ale i ważnym akcentem Jarmarku był pokaz nakręconego przed pięciu laty filmu „Opowiem Wam Pyrzyce”. Film można było obejrzeć w niedzielny wieczór na boisku Zespołu Szkół nr 1, a okazją do ponownego jego wyświetlenia był Dzień Osadnika przypadający w roku 75-lecia polskiej administracji na Ziemi Pyrzyckiej.

Ogłoszone zostały też dwa konkursy: fotograficzny „#MłodziMająGłos”, w którym nagrodę ufundowała burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, a także konkurs na „Pyrzycki Smak Roku” z nagrodą ufundowaną przez wicemarszałka Olgierda Kustosza.

Jarmark patronatem honorowym objęli: wicemarszałek zachodniopomorski Olgierd Kustosz, burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz starosta pyrzycki Stanisław Stępień.

(ps)

Pyrzyce

Ceny śmieci po raz kolejny odrzucone

Opublikowano

dnia

Autor

Rada Miejska w Pyrzycach na dzisiejszej sesji po raz kolejny odrzuciła propozycję podwyższenia stawki za wywóz odpadów komunalnych.

Tak jak w październiku, projekt zwierał propozycję podwyższenia stawki do 26,50 złotego za śmieci segregowane i 53 złotych za śmieci niesegregowane. Po długiej i emocjonującej dyskusji, rada większością 7 głosów przeciw do 4 głosów za, odrzuciła projekt. Podobnie, jak nieco ponad miesiąc wcześniej zmiana została poparta przez radnych klubu „Pracujmy Razem” i radną niezrzeszoną, zaś przeciw głosowali radni klubów „Bezpartyjne Pyrzyce”, „Prawo i Sprawiedliwość” i radny niezrzeszony.

Obecna umowa z Pyrzyckim Przedsiębiorstwem Komunalnym na wywóz odpadów obowiązuje do końca marca przyszłego roku.

ps

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Izba skarbowa zlikwidowała punkt hazardowy w Pyrzycach

Opublikowano

dnia

Autor

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Pyrzycach. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 6 komputerów, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom oraz prawie 3 tys. zł przeznaczone na wypłaty wygranych. Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary.


Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie ustalili, że w jednym z lokali w Pyrzycach urządzane są nielegalne gry hazardowe online.

14 listopada br., po wejściu do wcześniej wytypowanego lokalu, zabezpieczyli 6 komputerów służących do organizacji gier hazardowych. W lokalu funkcjonował monitoring, dlatego dodatkowo zabezpieczono modem, 2 telefony komórkowe z kartami SIM, 4 kamery, 1 wideorejestrator. Zatrzymano również gotówkę w kwocie 2.740 zł.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej. Funkcjonariusze KAS przesłuchali 4 osoby obecne w lokalu (3 graczy i osobę nadzorującą lokal).

W czynnościach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz 8 funkcjonariuszy Policji i 3 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne