Connect with us

Gospodarka

Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców – ważna informacja!

Opublikowano

dnia

Jak informuje Alicja Pajor-Kubicka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy: Mikroprzedsiębiorcy, którzy otrzymali niskooprocentowane pożyczki z urzędu pracy na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej- nie ma potrzeby składania wniosków o umorzenie, które nastąpi z urzędu na podstawie informacji w CEIDG/KRS jeśli przedsiębiorca prowadził działalność przez 3 miesiące od daty otrzymania pożyczki. Szczegóły na stronie PUP Pyrzyce.

Gospodarka

Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy zablokowany przez rząd

Opublikowano

dnia

Autor

Rząd nie zgodził się  na zbudowanie dodatkowego programu wsparcia przedsiębiorców w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Główna jego część, to jest przesunięcie  170 mln. zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  na dotacje dla pracodawców, które pozwoliłyby na utrzymanie miejsc pracy,  została zablokowana. Minister Funduszy i Polityki Regionalnej  poinformowała marszałków województw, że  inne,  równoległe  do krajowych,  systemy wparcia będą traktowane, jak wydatki niekwalifikowalne.

Marszałek Olgierd Geblewicz deklaruje, że przekaże wygospodarowane środki do dyspozycji ministerstwa. W zamian oczekuje zwolnienia przedsiębiorców ze składek ZUS i jak najszybszej wypłaty pieniędzy przedsiębiorcom.

– Kwota 170 mln, którą udało nam się wygospodarować w ramach RPO, to są nasze ostatnie środki, jakie Pomorze Zachodnie może przeznaczyć na pomoc przedsiębiorcom. Nie chcę teraz tracić czasu na spory, czy powinny one zasilić tzw. tarczę rządową. Najważniejsze, aby pieniądze trafiły jak najszybciej do ludzi. Obawiam się jednak, że jeśli rząd nie wycofa się z propozycji odroczenia płatności ZUS-owskich i nie wprowadzi zwolnienia przedsiębiorców ze składek, to nasza pomoc  – zamiast do znajdujących się w dramatycznej potrzebie firm – trafi na ratowanie ZUS-u – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Jak podaje portal wSzczecinie.pl minister funduszy w wypowiedzi dla PAP stwierdziła, że pieniądze, które województwo zachodniopomorskie przekaże rządowi, zostaną przekazane do województwa zachodniopomorskiego.

fot. Facebook: Pomorze Zachodnie News

Kontynuuj czytanie

Gospodarka

Audyt w PPK? Radni chcą zewnętrznej kontroli w gminnej spółce

Opublikowano

dnia

Autor

W czasie dyskusji nad stawkami opłaty śmieciowej na ostatniej sesji Rady Miejskiej padł wniosek koalicji BP-PiS o przeprowadzenie zewnętrznego audytu w Pyrzyckim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

-Chcielibyśmy się dowiedzieć, czy wszystko jest prowadzone rzetelnie i zgodnie z prawem. – mówił w imieniu wnioskodawców radny Damian Błażejewski. – Nie ukrywam, że są różne podteksty. Mieszkańcy mówią, że spółka jest źle zarządzana, a nawet niektórzy z nas niefrasobliwie się wypowiadają. – twierdził radny.

Audyt ma obejmować działalność spółki w latach 2017-2019 i dotyczyć spraw finansowo-organizacyjnych, w tym m.in. analizę majątku ruchomego i nieruchomości wraz z oceną celowości i kosztu utrzymania, analizę struktury zatrudnienia, poziomu wynagrodzeń, kosztów działalności zarządu czy też ocenę prawidłowości rozliczania kosztów zarządzania cmentarza oraz zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

Do wniosku sceptycznie odniosła się burmistrz Marzena Podzińska – Na koniec roku przygotowywany jest bilans przez biegłego rewidenta i rada nadzorcza ten bilans przyjmuje. – mówiła burmistrz. – Skoro jest taka prośba to myślę, że rada nadzorcza się nad tym pochyli. – stwierdziła.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ostateczną decyzję odnośnie przeprowadzenia audytu podejmie 5-osobo rada nadzorcza przedsiębiorstwa.

(ps), fot. pyrzyce.esesja.pl

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.